قدس، اندوهی به وسعت اقیانوس

روز قدس دیگری نزدیک است.همه خود را به نوعی آماده شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس میکنند.مراسمی که اگر چه هم سن و سال انقلاب اسلامی ایران است اما به اندازه نیمی از آن هم به آرمانهایش نرسیده است.شعار هایی که در این روز طنین انداز میشود درد دل هر آزاده و هر انسان ظلم ستیز است.اما مشکل اینجاست که این شعار ها هم وزن آرمانها یمان نیست و قابلیت اجرایی ندارند.که البته شعار زدگی آفت ملت های مظلوم است و با شعارهای "جنگ جنگ تا پیروزی" تلاش میکنند آرمانهای خود را به دشمن تا دندان مسلح دیکته کنند.آیا راه مبارزه در شرایط کنونی این است؟قریب به سی سال است که رهبر فقید ایران دستور برپایی مراسم روز قدس را در ایران داد و در آن زمان به دلیل جهان شمول بودن مسئله قدس،این روز به سرعت در میان جوامع مردم نهاد بین المللی همه گیر شد و تبدیلی به سنتی شد که همه ساله انجام میشود.اما آیا واقعا تمام کاری که میشود برای آزادی فلسطین کرد همین است؟به نظر من نیت و هدف اصلی بنیانگذار این روز چیزی فراتر از یک تجمع اعتراضی و سر دادن چند شعار است.این روز، روز گردهمایی تمام ظلم ستیزان عالم است تا به پشتوانه نیت و هدف مشترکشان یعنی آزادی قدس،اختلافات قومی و مذهبی و نژادی خود را کنار گذاشته و برای حل این معضل عالمگیر چاره ای عملی بیندیشند.متوسل شدن به سازمان های بین المللی که همگی دارای یک سوپاپ اطمینان به نام حق وتو میباشند نه تنها دردی را دوا نمیکند بلکه باعث پیروزی دشمنان در جنگ روانی میگردد.تهدید به حمله نظامی هم در زمانه ای که پیمان های اخوت میان کشورهای منوط به کاغذ پاره ای بیش نیست،جز اینکه موجبات فراهم آوردن فجایع انسانی دیگری را شود، دستاورد دیگری ندارد؛البته ایمان دارم ممکن است شرایطی به وجود آید که لازم باشد با ریختن خون خود درس آزادگی دهیم.

 

منبع عکس:Big picture

راستش جنگ واقعی علیه فلسطینیان اینی نیست که هر روز با اشک و آه میبینیم.وقتی پی بردم شرکت پپسی و اچ پی چگونه برای نیل به هدفشان برنامه ریزی کرده اند،حسی مملو از افسوس و تعجب مرا فرا گرفت.شاید شما هم بدانید واژه پپسی در زبان انگلیسی مخفف چند کلمه است که معنای آن این است :" با پرداخت هر پنی اسرائیل را حفظ کنید".این بدان معناست که یک پنی از فروش هر نوشابه پپسی صرف حفظ اسرائیل میشود.شرکت اچ پی(hp) هم به همراه سیل عظمی از شرکتهای وابسته به صهیونیسم دستورالعملهای مشابهی را برای جمع آوری منابع مالی برای کمک به اسرائیل دارند.با خود گفتم جنگ واقعی اینجاست.جنگی که هر صهیونیست در هر جای دنیا میتواند تیری به نفع اسرائیل پرتاب یکند واحسرتا که ما مسلمانان خوابیم!!

شاید بد نباشد به جای اجرای سنتی مراسم روز قدس و صرف دادن چند شعار " مرگ بر اسرائیل "،به مقابله به مثل با دشمن مشترکمان بپردازیم.چرا اسرائیل یک منبع مالی ثابت مانند پپسی دارد ولی ما مسلمانان و همه کسانی که برای آزادی فلسطین دعا میکنند چنین چیزی نداشته باشد.چرا ما یک برند و محصول با کیفیت نسازیم که عواید فروشش را در اختیار گروههای مبارز فلسطینی قرار دهیم.محصولی که میتواند به بهانه قدس در همه جهان محبوب شود و به واسطه فروش زیادش باری از دوش مظلومین عالم بردارد. روز قدس نماد دادخواهی ملتهای مظلوم است.به جای آنکه هر روز در رسانه هایمان فلسطین را ملتی مظلوم معرفی کنیم که زیر چکمه های اسرائیل در حال له شدن است،کمکش کنیم حقش که حق همه ظلمستیزان است را بدست آورد.

در این روز اگر برای آزادی قدس دعا میکنید،دعایی هم نثار چشم و گوش های بسته برخی از مسلمانانی بکنید که اگر تنها نیم درصد سود حاصله از درآمد سالانه کمپانی های نفتی خود را به فلسطین اختصاص میدادند دیگر اسرائیلی وجود نداشت که مانند . . . از آن بترسند.

/ 21 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گرگان نیوز

سلام وبلاگ شما در بخش وبهاي بروز شده ي گرگان نيوز درج گردیده است، این بخش در واقع يك فيد خوان است و وبلاگ و یا سایت شما را به محض بروز رساني در صدر وبلاگ هاي بروز شده نمايش مي دهد. این سامانه تنها شامل وبلاگهائی می شود که به نوعی به شهر گرگان و یا استان گلستان مرتبط باشند . خوشحال می شویم که شما نیز وبلاگ جدیدالتاسیس ما را در بخش پیوند های وبلاگ خود لینک نمائید . آدرس دوم وبلاگ ما www.1100.ir با تشکر : مدیر بخش خبر گرگان نیوز

نسترن

اگر خودت میتونستی جنسیت خودت رو انتخاب کنی چی انتخاب میکردی؟؟؟؟؟؟ دختر یا پسر ؟؟؟؟؟؟ چرا؟؟؟؟؟؟؟ Ext.persiabnlog.ir

90گرگان

سلام برادر...2تا تبریک...پرشین بازشدش.... اما دومی ...تولدت هستش...تبریک میگم و آرزو میکنم که همیشه شاد و سبز باشی...با آرزوی توفیق روز افزون V

اعظم مامان سپهر

سلام خوبيد؟ تولدتون با يه روز تاخير مبارك! چه خوبه كه تاريخ تولدتون رو تو پروفايلتون گذاشتيا اينجوري كلي تبريك داريد!

90گرگان

در90گرگان میخوانید: بیستم شهریور و گرگان مظلوم http://90gorgan.blogfa.com/post-44.aspx

نبوی

پپسی ! خیلی جالب بود راستی پروفایلتون رو خوندم گویا دیروز تولدتون بوده ، تولدتون مبارک[گل]

ماشا

سلام دوست من. قدس تا زماني كه با سيستمهاي دولتي مطرح ميشود راه به جايي نميبرد.طرح نام قدس از طرف دولتها براي منافع سياسي است و ربطي به قدس ندارد.بايد سازمانهاي غير دولتي به حمايت از قدس اقدام نمايند. به روزم و منتظر نگاهت.