روزنوشت های ماه رمضان - روز ششم

دقایقی مانده به سحر به خانه رسیده ام و خسته تر از آنم که حال و توان نگارش ماوقع امروز را داشته باشم، اما به همین نکته بسنده کنم این جمله به ظاهر کم اهمیت فیلم مارمولک که گفته بود :" به عدد آدمها راه هست برای رسیدن به خدا" قویا درست است و حتی در تکمیلش می توان گفت که به عدد آدمها راه هست برای نرسیدن به خدا. که البته غالب ما در پیدا کردن راه های نرسیدن به خدا موفقتریم و آنچنان سرگرم روزمرگی های خود می شویم که هم خود و هم خدای خود را فراموش می کنیم.

مطلب دیگری که بد نیست اینجا متذکر شوم، امروز در محضر دوستی بودم و از ایشان من باب اجبار حجاب در صدر اسلام پرسیدم، ایشان در پاسخ به این سوال گفتند:" هیچ یک از پیامبران و معصومین مبانی اعتقادی و شریعت خود را با توسل به زور و نیروی قهری به جامعه تحمیل نکردند، پیامبران و امامان حتی کلیت دین و رسالت خود را مسلح به زور نکردند، چه برسد به مسائل خاصتری مثل حجاب!" پاسخم را گرفتم، اگر چه غیر از این نیز فکر نمی کردم و از پیامبران و امامانی که درس رحمت و رافت الهی را آموخته بودند جز این هم انتظار دیگری نداشتم.

پس از افطار در مراسم جشن تولدی کوچک یکی از دوستان رفتم که مملو بود از دوستی ها، آنچه امروز کمیاب شده. به قول شازده کوچولو شاید چون هیچ مغازه ای دوست را نمی فروشد انسانهای مانده اند بی دوست.

پنجمین روز ماه رمضان هم سپری شد، به همین راحتی . . .

/ 1 نظر / 16 بازدید
محمد

سلام تاعات و عباداتتان قبول توجه کنید که این کامنت از طریق سیستم پشتیبانی وبلاگ شما ارسال شده است. سیستم پشتیبانی وبلاگ تان اخیرا یک لینک باکس برای افزایش بازدید طراحی و تاسیس کرده.شما فقط می توانید برای افزایش بازدید از این لینک باکس استفاده کنید و اگر مشاهده شود از لینک باکس دیگری استفاده می کنید وبلاگ شما بدون اطلاع دادن به شما مسدود می شود.پس پیشنهاد می کنیم که از این لینک باکس استفاده کنید ابتدا کد لینک باکس رو در جای مناسبی قرار بدید و بعد روزانه 2 لینک از مطالبتون رو ارسال کنید تا براتون در لینک باکس قرار بدیم. mohammadbox.tk باز هم تاکید می کنم.ابتدا کد لینک باکس رو در قسمت ویرایش قالب اضافه کنید و بعدا لینک بفرستید.در غیز این صورت افزایش بازدید نخواهید داشت. حتما کد لینک باکس رو در قالبتان قرار دهید.