دولت خدمتگذار یا دولت منتگذار ؟

دولت منتگذار یا دولت خدمتگذار؟

چند وقت پیش در حال گذر از خیابان 5 آذر(مولن روژ سابق) گرگان بودم که ناگهان تصویری من را سر جای خود میخکوب کرد.یک آمبولانس رو دیدم که روی آن نوشته شده بود "اهدایی هیئت دولت در سفر استانی"!!

اول با خود گفتم که عجب دولتمردان دست و دلبازی داریم ولی وقتی چنین نمونه هایی را در سایر شهرها دیدم افسوس خوردم و به خودم گفتم ،مگر غیر از این است که وظیفه دولت خدمت رسانی است و تمامی این ها را از بودجه بیت المال خرج میکند؛پس در بوق و کرنا کردنش چه معنی میدهد؟

خرج که از کیسه مهمان بود،حاتم طاعی شدن آسان بود

و یا مطلبی که بسیار رقت انگیز است،شاید شما هم برنامه های تلویزیون را دیده اید که با یک بنده خدا مصاحبه میکنند و آن بنده خدا از کمکی که کمیته امداد به او خانواده اش کرده سخن میگوید(البته بیشتر تشکر میکند و قربان صدقه کسئولین کمیته امداد میرود).جالب اینجاست که این برنامه ها خواسته یا ناخواسته گاه آنقدر مداوم پخش میشوند که آن مددجوی بی نوا تبدیل به یک چهره تلویزیونی میشود.آخر چرا برای بزرگ نمایی کار خود آبروی یک بنده خدا را میبرید.برای ما که اسم مسلمانی را یدک میکشیم و از همه مهمتر علی(ع) را سر لوحه قرار میدهیم ،زشت است که هم کمک کنیم و هم منت گذاریم.فکر کنم این کار کمی از انسانیت به دور است،اندکی تامل کنید.

کمیته امداد اگر کمک میکند از ارث پدرش که خرج نمیکند از همان پولی است که مردم درون صندوقها میریزند،پس وظیفه اش را انجام میدهد.در ضمن با نمایش یک بنده خدا که به واسطه کمک کمیته امداد زندگی اش(احتمالا) بهتر شده،چه چیزی را قرار است ثابت کنید؟از این به بعد ابتدا خود را جای آنها بگذارید بعد هر بلایی خواستید سرشان بیاورید.

لاتبطلوا اعمالکم بالمن و اذی:اعمال(نیک) خود را با منت نهادن و آزار رساندن باطل نکنید

/ 12 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کیمیا

بیایید اینطوری فرض کنیم که اگر هر نویسنده ای از یک خانواده 4 نفره باشد با 100 عضو 400 نفر از اخبار شهر مطلع می شوند. اگر دوستان و اقوام را در نظر بگیریم به ارقام بسیار خوبی می رسیم. لطفا نظارتی که صحبتش را در بلاگ ها می شنوم منجر به حذف فعالیت کسی نشود. همینجوری هم فضای سایبری جای پر ترددی نیست. دیگر اندک یاران خود را جوگیر نشویم و از خود نرانیم. بهتر و بدتر نداریم. لطفا کسی بر کسی نظارت نکند. پرشین بلاگ و بلاگفا و...خود قوانین نظارتی خود را دارند. اگر نوشته های بلاگی به مذاق شما خوش نمی اید خوب نروید نخوانید و یا لینک نکنید اما دیگر اینکه عضویت را لغو کنیم کار درستی نیست به نظرم.

کیمیا

من در مدت کوتاه فعالیت خود وبلاگ هایی را می شناسم که کاملن خصوصی و برای دل خودشان مطلب می نویسند. اما وقتی نظراتشان را در صفحه دیگران می بینم واقعا از وسعت دیدگاه و افق دیدشان لذت می برم. این نیروها را حذف نکنید. همه انها خیر هستند. وبه وقت اضطرار کمک فکری انها بسیار سودمند ورهگشا خواهد بود. به نظرم نباید دیگران را مجبور به پذیرش مواضع خودمان بکنیم. هرکسی خودش باید به نتایجی برسد. باید بتواند افکارش را در جمع پرورش دهد و بیاموزد. اینقدر اساسنامه و مرامنامه را جدی نگیریم. من از عاقبت کارهای که اولش همه خیلی به دنبال گروهبندی و دسته بندی هستند می ترسم. اخر عاقبت خوشی ندارد. باعث کدرورت و اختلاف می شود. بگذارید هر کسی خودش باشد. پیشنهاد های امیررضا به غیر از قسمت نظارت را به دلایلی که ذکر کردم بسیار می پسندم. پیشنهاد ها باید به این شکل باشند. تشویقی باشند. هر کسی که دلش خواست این برنامه های فوق برنامه را همراهی کند اما اجباری در کار نباشد لطفن. خوب است که اولویت های اینچنینی به فعالیت ها هدف بدهد اما نباید کسی را به دلیل عدم همراهی حذف کنیم. موفق باشید.

اونگ

سلام .لطفا در نظرسنجی برای (اونگ) شرکت فرمایید[گل] www.awang.blogfa.com

نقطه سر خط

حتما میایم . سوغاتی رو هم حتما به یک عدد بوسه ختمش می کنم [نیشخند][گل]

میثم

بله مثل اینکه ماکانش رو ننوشتم . خیابان شهید رجایی گلشن 10 بعد از مکتب الحسین

هیئت مدیره باشگاه وبلاگ نویسان گرگاندوست

به دلیل سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به گرگان اردوی یک روزه اعضای باشگاه وبلاگ نویسان گرگاندوست با یک هفته تاخیر در تاریخ هفتم مرداد 89 برگزار میشود. جهت کسب اطلاع بیشتر به لینک زیر مراجعه نمائید. http://gorganma.persianblog.ir/post/747/ پاینده گرگان

jh

سلام جامع ترين پکيج آموزش هک سايت و سرور و آموزش جامع sql injection در قالب چهار دي وي دي !!!! به همراه کتاب هاي ناب و کمياب که فقط در بخش خصوصي سايت هاي امنيتي و هک موجود هست و آموزش تصويري و ابزارهاي لازم .براي ديدن ليست محتويات آموزش حتما بيا منتظرتم دوست عزيز