آخرین سنگر سکوته . . .

از همان اول با سایرین فرق میکرد، از جایگاهی که داشت حرف دل مردمی را میزد که صدایشان به دم در خانه هایشان هم نمی رسید چه برسید به گوش آنهایی که باید. از آمار بالای خودکشی و طلاق در استان گرفته تا وضع بحرانی معیشتی مردم و ازدیاد روز افزون بیکاری. عبدالرضا چراغعلی نماینده اول شهر گرگان در شورای اسلامی شهر که منتخب اول بودن به نام وی بوده و به کام دیگران. طاقت سکوت را نداشت و از همرنگ جماعت شدن عاصی. سفره پر درد دلش، چشمان خون باری بود که علیرغم صبر و بردباری اش درد درونش را از فرسنگ ها فریاد میزد.

فرزند پیغمبر نبود و مثل من و شما عاری از گناه و عیب هم نبود، بسی نقد و گلایه در کارهایش می توان یافت که در جای خود قابل بررسیست. آن دلاورِ دیروز گردان های جنگ، امروز کهنه سربازی ست که ترکش هایی که از خودی خورده زهر دارتر و دردناک تر آن هایی ست که از اجانب خورده بود.

نه ملی مذهبی بود و نه مارکسیست، نه برای چپ تب می کرد و نه سنگ راستی ها را به سینه میزد، عیب بزرگش این بود که حرفهایی میزد که نباید میزد و با کارهایش وجدانهایی را غلغلک میداد که قرار بود سالها خوابِ خواب باشند.

تریبونش وبلاگش بود که از آن چه به جا استفاده کرد. قطره ای بود که باران شد، داشت میبارید که زمین خشک و خسته را شاداب کند اما . . . .

عبدالرضا چراغعلی امروز از دست ترکش خودی ها زیر سنگر سکوت پناه گرفته بلکه بیش از این پیکرش جولانگاه تیر و ترکش نشود. آرزوی بازگشتش به وبلاگ را ندارم چون بیش از این طاقت دیدن چهره رنجورش را ندارم، خسته شدم از بس به دفترش رفتم و چهره افروخته اش را پشت خوش و بش های روزانه مخفی میکرد.

خدایا هر کجا هست به سلامت دارش . . .

 

پی نوشت: چند صباحی بود به دلیل تالمات جسمی نبودم و از اخبار غافل؛ اللهم اشف کل مریض.

/ 12 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گنجي

سلام بر جناب رضايان گرامي خدا قوت آرزوي سلامتي و بهبودي براي شما و كليه مريض ها با پستي تحت عنوان علاقه مندان به گرگان نامه - وبلاگ مهندس چراغعلي - با نام ##بحران## در خدمت شما هستم. وليكن بزرگان چنين نصيحتي دارند: ################ ندانسته در کار تندی مکُن بينديش و بنگر ز سر تا به بُن به گفتار شيرين بيگانه مرد به ويژه به هنگام ننگ و نبرد پژوهش نمای و بترس از کمين سخن هر چه باشد به ژرفی ببين ################# شاد باش و ديرزي

مریم نبوی

گرگان نامه علاوه بر یک رسانه پر طرفدار ، از اصلی ترین ستون های وبلاگ نویسی گرگان است که بناهای بسیاری بر آن استوار شدند. به قول خود گرگان نامه امیدواریم "وقتي ديگر حاصل شود براي آنكه با هم بدون دغدغه سخن بگوييم بدون آنكه فشار و يا رنجي متوجه كسي باشد…"

ی بنده خدا !

متاسفم که همیشه دم از رای اولی گرگان رو می زنیم ولی همیشه برام سوال شده و بدون جواب ماند که تا همین چند وقت ژیش که اقای رای اول شهرمون به اقای حاج محمدی رای سرنوشت ساز بدهند و این همه براش هجمه درست کنند و ... ! چرا از انهایی که اقتدارگرایانه و خودخواهانه از کسانی که سه سال متوالی کرسی را داشتند به این رای اول شهرمون بها ندادند و ایشون رو بازی نگرفتند؟! چرا ؟؟؟؟؟؟؟ و جالب تر انکه هیچکس نژرسید که اقای چراغعلی چرا و به چه دلیل به اردوی حاج محمدی رفت ؟ اقای رای اول شهر مون ! چه خواسته ای داشت که ‌اقتدارگرایان حاکم شهرداری ، ایشون رو به بازی گرفتند ؟ اتفاقا اقای رای اول گرگان از همین اقتدارگرایان ، بیشترین ضربه رو خورد که یک نمونه اش ، نامه چند صفحه ای به استانداری و ...! و کسی که بیشترین داد و فریاد رو هم میکنه باز هم همین اقایون هستند تا خود ایشون ؟ اما حاا چرا و به چه دلیلی خود جای سوال فراوان هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از استانداری گلستان

این خبر دردناکترین خبری بود که در چند سال گذشته از تنهایی گرگان شنیدم

یک شهروند

من سالهاست که مدیر گرگان نامه را از نزدیک می شناسم و با او کار کرده ام با توجه به شناختی که از او دارم نمی توانم این عقب نشینی را باور کنم ؟ یقینا موضوع باید چیز دیگری باشد که ما نمی دانیم[رویا]

آقابزرگ

حرف دل ما رو زدی امیر عزیز... آن سفر کرده که صد غافله دل همره اوست هر کجا هست خدایا به سلامت دارش[گل]

پسر گلم

خوشحالم كه كسالت برطرف شده[گل] متاسفانه كسي كه بخواد از حق مردم در هر شرايطي و در هرم مقام و منصبي دفاع كنه آخرش به سكوني نافرجام ختم ميشه. عيب مهندس چراغعلي اين بود كه چيزايي رو ميديد كه نبايد ديده ميشدن و حرفايي رو ميزد كه نبايد بازگوو ميشد.

عرفان

سلام نه فقط بنده به ذات ازلي مي نازد ناشر حكم ولايت به ولي مي نازد گر بنازد به علي شيعه ندارد عجبي عجب اينجاست خدا هم به علي مي نازد عيد کمال دين .سالروز اتمام نعمت وهنگامه اعلان وصايت و ولايت امير المومنين (ع) بر شما دوست بزرگوار مبارک باد یاعلی [گل][گل][گل]