ریشه ها را قدر بدانید

هفته گذشته،روز های تلخی برای بسکتبال گرگان و دوستدارانش بود.ایامی که تلخی اش مطمئنا تا مدتها از یاد گرگانی ها نمی رود. در آن روز دغدغه تماشاگران و هواداران بسکتبال چرایی عدم پخش تلویزیونی بازی بود که انصافا محترمانه این اعتراض خود را نشان داده بودند اما خبر نداشتند که در پایان بازی چه اتفاقات نگران کننده ای انتظارشان را میکشد.

پس از سپری شدن ایام طلایی بسکتبال گرگان، صادقانه باید گفت بسکتبال گرگان در شرایط کنونی آن روال سابق را ندارد.نه در پرورش بازیکنهای جوان توفیقی داشته و نه در فرستادن بازیکن به رده های ملی به موفقیت چندانی رسیده.حال در این دوران اگر درخت بسکتبال گرگان بر روی ریشه ای چون هوادارانش سوار نبود، به قطع یقین تاکنون از کمر قطع شده بود.هوادارانی که  از بردها شادمان و در باخت ها گریسته اند.هوادارانی که وقتی گرگان بازی دارد،از روستا و شهر، با هر وسیله ای خود را به ورزشگاه می رسانند،صف های طولانی بلیط و بازرسی بدنی را به جان می خرند و از چند ساعت قبل از بازی وارد سالن میشوند.هوادارانی که در طول 4 کوارتر بازی کارشان تشویق است و امید دارند تیم محبوبشان بازی مطلوبی ارائه دهد.هوادارانی  که به رغم سالها هواداری ،فهم عمیقی از بسکتبال پیدا کرده اند و جدا از تمام حواشی بازی تنها خواسته شان پیروزی تیم گرگان است.در سالهای اخیر این رشد فرهنگی تماشاچیان و هواداران گرگانی به قدری بالا رفته که به چشم خودم دیدم علیرغم باخت تیم گرگان در یکی از بازیها، هواداران با برخاستن از جایشان تیمشان را تشویق کردند.اتفاقی که در 6 یا 7 سال پیش کاملا غیر ممکن به نظر می رسید و به جرات می توان گفت در کل کشور هم بی نظیر بود.

حال چنین هواداران و یا به قول معروف سرمایه هایی،بی هیچ منت و چشم داشتی در خدمت تیم گرگان هستند، معقول نیست که با برخوردهای تند و زننده کاری کنیم که آن هوادار عطایش را لقایش ببخشد و پشت دستش را داغ کند که دیگر در سالن بسکتبال نیاید.آنچه در وبلاگ هواداران بسکتبال گرگان و گرگان ما و بسیاری از وبلاگ ها نقل شده بود بسیار متاثر کننده و نگران کننده بود.تیم کم بضاعتی چون گرگان اگر حمایت هوادارانش را هم از دست بدهد،دیگر پول و سرمایه ای ندارد تا با کیک و ساندیس هوادار کاذب جمع کند.پس خواهشا اگر قرار است در بازی های بعدی نیرویی جهت انتظامات سالن بیاید، حوادث هفته گذشته را تکرار نکند تا شاید این خاطره تلخ هواداران از نیروی زحمتکش انتظامی، رو به فراموشی رود.

شنیده شده که لیدر و عده ای هواداران بسکتبال گرگان عهد کرده اند تا اطلاع ثانوی در سالن حضور نیابند که ابتدا دعا می کنم که این کلام شایعه ای بیش نباشد.اما اگر حقیقتا چنین است از شما عزیزان و همشهریانم تقاضا دارم عواقب کار را هم در نظر بگیرید.نرفتن به سالن، اولین قربانی اش خود تیم گرگان است و در حقیقت به دست خود حق میزبانی از تیم محبوبمان سلب کرده ایم.در آخر امیدوارم با حضور هر چه بیشتر هواداران بسکتبال گرگان و برقراری آن نظم مثال زدنی و شعار های کوبنده تیم شهر مان را در پیروزی های آتی یاری کنیم؛انشالله.

/ 8 نظر / 14 بازدید
مریم نبوی

با بند آخر مطلبتا موافقم . نرفتن به سالن فقط و فقط به ضرر تیم تمام میشود.

kdc

خبردات كام : سايتي براي تبليغ لينك هاي شما بالاتر از دنباله و بالاترين حتما عضو شويد... http://khabardotcom.com

آقابزرگ

تیم های بزرگ کشور مثل مهرام و .... با خرج پول و وعده های فراوان سعی مکنن 4 تا هوادار واسه خودشون پیدا کنن تا تو سالن تیمشون رو تشویق کنن اونوقت ما با این هوادارهای عاشق چه که نمی کنیم!!!

پسر گلم

نه نه نه!! نرفتن اصلا کار درستی نیستا!! سعی کنید با جانبداری بجا و تقویت روحیه بچه ها حمایت خودتون رو نشون بدین!! ایشالا که با یه برد شیرین تلخی بازگی هفته قبل رو فراموش میکنند![گل]

الهه موسوی

چهل و يکمين اثر ميراث فرهنگي کشور در گرگان تخريب مي‌شود . در پیدا ینهان [گل]

90گرگان

سلام و درود بر امیر عزیز. یادش بخیرسالن 1500نفری آزادی با سردرهای بی در و پیکرخانه های امروزی بازگشتم

5 آذر گرگان

وبلاگ 5 آذر گرگان راه اندازي شد، اميدواريم ما را در دريافت خاطرات همراهي نماييد