فقر بر پیشانی ملت مهر نکبت زده!

سطل های بزرگ زباله سطح شهر را دیده اید؟دیگر تنها نیستند، چون که همیشه یک نفر سرش را به انضمام کمر و بخشی از پایین تنه داخل آن کرده و آن را میکاود. هر سطل هم قلمرو یک نفر است و تجاوز به قلمرو دیگری عواقبی تلخ دارد.

کودکان آدامس فروش انگار هر روز بیشتر می شوند، معتادان خمار سر چهار راه ها شیشه می شورند، بیوه زنان اسپند دود می کنند؛ گدایی که دیگر خود شغلیست. هیچ کجای شهر نیست که اثری از اینها نباشد. گاهی آنقدر زیادند که احساس می کنم ما در بین آنها در اقلیتیم.

تا کی سر وجدان خود را شیره بمالیم که این به ظاهر گدایان شیادانی هستند متمول که یا از سر عادت و تنبارگی و یا به خاطر درآمد زیاد، گدایی می کنند. تا کی بی تفاوت از کنار کودکانی رد شویم که سرمای پای خود را با گرمای اگزوز ماشین تسکین می دهند. تا کی باید معرکه گیری هایی را در شهر شاهد باشیم که پیرمردی ساز و تنبور می زند و دخترکی کچل و پسر نما می رقصد و اسکناس ها را از دست رهگذرانی که از سر ترحم دلشان به درد آمده می قاپد.

ملاک تعیین میزان فقر باید چه باشد که بر حضرات و آقایان مسجل شود ریشه فقر در مملکت آنچنان زمخت و ستبر شده که تبر هرکول هم از پس بریدنش بر نمی آید. فقر امروز جامعه را می توان به راحتی در کف آسفالت خیابانها دید.

پای درد دل قصابها و مرغ فروش ها که مینشینی، باورمان نمیشود که این اتفاقها دارد دم گوش ما می افتد. مردم از بی پولی و نداری پای مرغ می خورند و باز از نداری به جای گوشت، استخوان می خرند و عصاره آن را می خورند. آنهایی که در خیابان میبینیم که گدایی می کنند تنها بخش کوچکی از این دریای بیکران فقر هستند چرا که بسیاری از افراد غرورشان اجازه نمیدهد برای لقمه ای نان دستشان را جلوی هر کس و ناکس دراز کنند.

یارانه ها را دادند که نانی که سر سفره ها بیاید، اما دریغ که مردم از بی نانی سفره ها را هم فروخته بودند، پول یارانه ها خرج منقل ها شد و نتیجه آن شد که عده ای در گرداب بی پولی و نداری خود غم رخوت اعتیاد را هم بر آن افزودند و چه خانواده هایی که پاشیدند و چه جوان هایی که از برکت سفیدی شیره، سیاه بخت شدند.

/ 8 نظر / 13 بازدید
پسر گلم

دردآور است اين يارانه‌ها هم ديگر حكايت ماهي و ماهيگيري است!

محمد

کودکان ژولیده سر چهار راه هر روز بیشتر دستی بر شیشه خودرو ها می کشند تا بیشتر شیشه پدر معتاد خانه نشیت را تامین کنند

نصرآبادي

سلام. ممنون كه به من سر زدي. وبلاگ خوبي دارين

سمیرا

با سلام من سميرا هستم و اومدم تا تو اين دنياي مجازي فعاليت کنم و دوستان خوبي داشته باشم خوشحال ميشم همو لينک کنيم دوست داشتي من با اسم سميرا بي نظير بلينک و خبرم کن تا منم با افتخار لينکت کنم مسي مسي

بهترین های گرگان

باید خدا داد کنیم تا مرحله بعدی یارانه ها شروع شود یا نه؟ فرموده اند یارانه هر خانوار افزایش می باید ولی قیمت هم مثل مرحله اول ثابت خواهند بود...

گنجي

سلام بر شما رضايان گرامي خدا قوت و ايام بكام آنچه كه عيان است چه حاجت به بيان است ####################### بازم اشکای چشمام مثل آب روونه آدم با چه امیدی تو این دنیا بمونه دیگه با چه غروری بگم خیلی صبورم مگه میشه تو گریه بگم مست غرورم ###################### ولي جناب امير رضا خان توچه داشته باش ############ در پیش بی دردان چرا فریاد بی حاصل کنم گر شکوه ای دارم ز دل با یار صاحبدل کنم ####################### شاد باش و ديرزي

حسین بیاری

با سلامی بی پایان بر شما دوست گرامی ... الغرض حکایت جالبی را نقل نمودید حکایتی فاجعه آن شروع شده و سونامی دیگری در راه دارد بیچاره مردم بدبخت باید تاوان این بی عدالتی ها را بدهند اما کو گوش شنوا یارانه بخورد توی سرشان کلاهی بس گشاد سر ملت گذاشتند و اگر نخواستند به زور سرشان کردند تا ببینید چه پیش خواهد آمد ما هم همچون موشهای آزمایشگاهی مجبور به تحمل هستیم و دیگر خود بهتر از من می دانید.