بیاید این راه را با هم بسازیم

بیاید این راه را با هم بسازیم

بیش از دو ماه از اولین جلسه هم اندیشی وبلاگ نویسان گرگان میگذرد.جدا از هیاهوی رسانه ای این هم اندیشی،تبعات مثبت این جلسه بر هیچ کس پوشیده نیست.ساختمانی که در 17 اردیبهشت 1389 کلنگش به دست عبدالرضا چراغعلی زده شد،خوشبختانه به همت همه وبلاگ نویسان پی و فنداسیون محکمی دارد اما هنوز کامل نیست،هنوز در مقابل باران و باد و زلزله آسیب پذیر است و ممکن چون مسکن مهر مراحل ساختش کمی طولانی گردد.

در این مدت دو ماه مشخص شد که وقتی پای خاک گرگان به وسط آید،همه به نوعی واکنش خود را به نوعی نشان میدهند.مهم نیست خط مشی وبلاگ چیست،فرهنگی،اجتماعی،هنری یا حتی سیاسی همه برایشان خاک گرگان،طبیعت گرگان و نام گرگان اهمیت دارد و اجازه نمیدهند خدشه ای به آنها وارد آید.وقتی قصه هزارپیچ پیش آمد کمتر وبلاگی بود که از هزارپیچ ننویسد و از سهل انگاری و غرض ورزی برخی از مسئولین ننالد.این تنها آخرین نمونه از چند اتفاق اخیر بود که عشق و علاقه فرامنطقه ای وبلاگ نویسان را ثابت کرد.وبلاگ نویسانی که به رغم تمامی دغدغه های شخصی لحظه ای از وظیفه خطیر خود غافل نشدند.وظیفه ای که به آنها القا میکرد تا صدای گرگان را فریاد بزنند.به نظر من این بسیار زیباست که ما در شهر قدرتی داریم که بدون کمترین چشم داشت مادی و معنوی همیشه مواظب اعمال مسئولین است.امیدوارم مسئولین این فرصت را غنیمت بشمارند و آن را تهدید قلمداد نکنند.

اما این راه پرپیچ و خم یا به قول خودم ساختمان،به نقشه و برنامه ریزی مدونی احتیاج دارد.تدوین یک مرامنامه نیاز اصلی این راه است.در این روزها که شوق دیدار مجدد دوستانم را انتظار میکشم،با خود گفتم نظرات و راهبردهایی که در ذهنم است را در اختیار دوستانم بگذارم تا با همفکری هم بتوانیم راهمان را هموار کنیم و به هدفمان که سربلندی شهر و کشورمان هست برسیم:

1-لازمه هر گروه یا نهادی وجود یک هیئت نظارت و بازرسی میباشد تا علاوه بر این که گروه را از انحراف از مشی اصلی خود باز میدارد ،خطاهای فردی را هم به افراد گوشزد کند.افراط و تفریط در نوشته ها،خطاهای فنی یا ادبی و غیره میتوانند از مواردی باشد که می بایست هیئت نظارت آنها را در قالب کامنت های خصوصی یا در صورت عمومیت مسئله، به طور خصوصی متذکر شوند.

2-دیدار های منظم که بهتر است حداقل هر 6 هفته یکبار برگزار شود.اگرچه ملاک این کار بهره گیری از فضای مجازی است اما ملاقات های فیزیکی میتواند باعث تحکیم روابط اعضا و دلگرمی آنان گردد.

3-اجرای مراسم مشترک با حضور وبلاگ نویسان مانند دیدار از اماکن خیریه،اهدای خون و حتی ملاقات با مسئولین شهر و استان.برای مثال این حرکت پیمایش دیوار تاریخی گرگان که توسط تعدادی از دوستان انجام شد،انصافا  باعث غرور هر گرگانی و گرگاندوست شد.که تکرار چنین کارهایی در اشکال مختلف میتواند اثرات مثبتی داشته باشد.

بیش از این ذهنم یاری نمیکند،دست یاری ذهنم به سوی شما دوستان دراز است تا به کمک هم این مسیر را هر چه بهتر بپیماییم.

همچنان انتظار میشکم تا باز در قاب دوربین ابوطالب ندری عزیز خاطره شویم.

 

/ 5 نظر / 14 بازدید
گرگان نامه

بسیار پیشنهادات خوبی بود..... حتما در جلسه روز پنج شنبه هیئت مدیره مطرح خواهم کرد[گل][گل][گل]

میثم

سلام امیر جان . من هم بی صبرانه منتظر روز 31 تیر هستم .

90گرگان

سلام..ممنون .موافقم ..درباره بحث نظارت همزمان به 2روش انجام بشه - روش اول خود کنترلی و روش دوم به صورت نظارت گروهی . درواقع تمام دوستان عضو در گروه های مشخص شده از سایر وبلاگها نظارت لازم رو بعمل بیارند و اون رو به (فعلا) هییت مدیره ارجاع بدند. نظارت باید در (input) ورودی باشه ..چرا که در مرحله (process ) تراکنش حتما دچار مشکل خواهد شد..معتقدم با این روش فیدبک ها زودتر خودش رو نمایان کرده و خروجی بهتری هم خواهیم داشت. مطالب در شرایط عقلانیت و با رعایت حفظ ارزش ها و لحاظ کردن کمترین احساسات باشه.اینطوری شاهد یک شهر مجازی پویا و شهر حقیقی آباد و زیبایی به نام گرگان خواهیم بود. خشت اول چون نهد معمار کج..تا ثریا می رود دیوار کج![گل]

90گرگان

سلام و خسته نباشید.لطفا نظر خود را درباره توضیحات و پیشنهاد لینک زیر در خصوص تهیه مرامنامه درج بفرمایید. http://90gorgan.blogfa.com/post-10.aspx

90گرگان

سلام و خسته نباشید.لطفا نظر خود را درباره توضیحات و پیشنهاد لینک زیر در خصوص تهیه مرامنامه درج بفرمایید. http://90gorgan.blogfa.com/post-10.aspx