مگر ما چه گفتیم؟!

گزارش تامل برانگیر خبرگزاری معزز فارس درباره احداث پارک موزه در ناهار خوران!

گلی به گوشه جمالت خبرگزاری فارس، به همین سادگی ما را غرض ورز نامیدی؟! کدام قسمت از درد دل های ما بوی غرض می داد که اینچنین انگشت اتهام را سمت من و امثال من گرفتی؟ مگر ما نگفتیم دفاع از فرهنگ ایثار و جانبازی رسالت ماست و اتفاقا در این یک مورد با موافقان ساخت این پارک موزه کاملا موافقیم؟

خبرگزاری فارس روز گذشته انتشار گزارشی با حمایت تلویحی از موافقان ساخت پارک موزه، مخالفان را صرفا اصلاح طلبانی حامی محیط زیست خواند مخالف فرهنگ شهادتند! حال جالب اینجاست شاخص ترین چهره اصلاح طلب شورای شهر گرگان که عضو جبهه مشارکت ایرانی اسلامی می باشد(دکتر سبطی) در این خصوص اساسا اظهار نظری نکرد و حتی در جلسات نیز حاضر نشد. از آن طرف قریب به اتفاق نمایندگان شورا مخالفت خود را با ساخت این پروژه اعلام کردند، افرادی که در بین آنها رزمنده و جانباز نیز وجود داشت، افرادی که سبقه آنها حاکی از حضور پررنگ در جبهه های حق علیه باطل است.

در اینباره گفتنی ها را گفته ایم، اما انتظار داشتیم اگر برای حرف من و امثال من که از قضا کم هم نیستیم ارزشی قائل نیستید، حداقل تهمت ناروا و برچسب های کذب بر تن ما نچسبانید.

مگر ما چه گفتیم؟ گفتیم: "نفس ما را نگیرید!". از جنگل ابر و پارک ملی گلستان گرفته تا دوبرار و اصلا همین خط ساحلی را بگیر تا خود آستارا، یکسره نبرد تیشه و ریشه است و از بد روزگار تیزی تیشه بر مظلومیت ریشه غلبه می کند و از آن هیبت تاریخی و آن همه جنگل های سرسبز، آواری از جنگل های تنک و کچل شده باقی مانده. حال اگر برای حفظ داشته ها تلاش نکنیم و آن ها را هم به نداشته هایمان تبدیل کنیم، چگونه جواب خدا را بدهیم، اگر خدا از ما بپرسد در آن چند روزی که مسافر زمین بودید چگونه از آنچه به رایگان در اختیارتان نهادم امانت داری کردید، ما چه جوابی بدهیم؟

متواضعانه از نمایندگانم در شورای اسلامی شهر گرگان تشکر می کنم که حداقل در مقابل این اتفاق سکوت نکردند.

موضع شفاف شورای شهر در خصوص ساخت پارک موزه در تپه نورالشهدای گرگان

پی نوشت: اتفاق جالبی که در این هفته افتاد این بود که عده ای از شهروندان گرگان اقدام به جمع آوری امضا برای صیانت از ناهارخوران کردند که تصویری از آن را در زیر مشاهده می کنید.

مطلبی خواندنی از مرتضی ایزدی: نفس ناهار خوران به شماره افتاده

/ 6 نظر / 16 بازدید
شهروند

توهین مدیرکل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس به هشت سال دفاع مقدس: مدیرکل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس با انتشار مطلبی در خبرگزاری فارس موزه دفاع مقدس را با گاوداری مقایسه می کند: "به گفته میرکریمی مدیرکل حفظ و آثار دفاع مقدس استان گلستان در آن مکان دامداری نیز وجود دارد که با وجود طرح خروج مسئله دام از اراضی ملی در این مکان دام‎ها از درختان جنگلی تغذیه می‎کند، چه جالب است که صدایی برای این موضوع برخاسته نشده، اما چطور می‎شود که امروز صداها و فریادها برای ساخت موزه دفاع مقدس بلند شده و حتی تا شبکه ماهواره‎ای نیز رسیده است!!!"""

موذن

گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست آنکه هرگز به جائی نرسد فریاداست . در سکوت غمبار طبیعت سبز نگارستان ایران زمین و ناله سرخ درختانی که از ریشه کنده شده اند مرثیه ای جز ناله در سکوت نیست که این مرثیه ، لالائی روزگاران برخواب گران برخی هاست . بهترین را در صلح و صفا برایتان آرزومندم

حامد عربی

دوست و همشهری عزیزم، همان دو وجب دوری از شهر و دیاری که عشقش را سال هاست در تو می بینم، سبب شده است که حتی اگر هیچ کس نداند، من و تو بهتر بدانیم که در حوضه های دیگر چون صنعت نفت که تمامی آب و خاک این مملکت را تحت تاثیر می گذارد، چه جفاکارانه و بی مسئولیتانه حتی بر مردم این مرزو بوم رحم نکرده اند. هرچند جز این جواب، که بنده آن را نشان دهنده ی ذلت و بدبختی آنها می دانم، انتظار دیگری هم نمی رفت، اما حداقل شما کار خود را تا این مرحله به خوبی انجام دادید. و صادقانه، این بیداری و هوشیاری شما را تحسین می کنم.

احمدرضا

سلام واقعا جنگل ناهارخوران داره رو به نابودی میره .همه هم از این بابت متاسفند اما این تاثیر چندانی به نهادی که دارد جنگل را می تراشد ندارد .به وب من سر بزنید .

یه طرفدار محیط زیست

سلام چه جالب تو وبلاگتون فقط موافقان عدم پارک موزه دفاع مقدس سر میزنن لابد احساس میکنید حتما حق با شماست؟ ولی واقعا چرا باید اینطور باشه؟ این همه درخت داره برای کارخانه نوپان از گلستان قطع میشه اما کسی صداش درنمیاد... من و امثال من هم به خاطر همین میگیم که چرا مخالف این پارک موزه هستید؟ اسمشو موزه جنگ میزاری؟ مگه خیلی از شماها از قبل این جنگ به پست و مقام نرسیدید؟ به نظر شما چرا نباید موزه دفاع مقدس کنار مزار شهدای گمنام باشه چرا شما میگید باید اونو خارج از محدوده شهری بزارن؟ یکمی به حرفاتون فکر کنید بعد مخالفت کنید خدا همه ما را به راه راست هدایت کند