امیررضا رضایان
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ امیررضا رضایان
آرشیو وبلاگ
      هدف آگاهی بخشیدن است (غرغرهای سیاسی و اجتماعی به همراه متلک های متفرقه)
دوشنبه ۳ امرداد ۱۳٩٠

سالهاست که طبق توافقی بین المللی سه کشور ایران، قزاقستان و ترکمنستان متعهد گردیده اند طبق مسیری مشخص خطوط ریلی شان را به یکدیگر متصل کنند. طرفین متعهد گردیدند تا پایان سال جاری میلادی (2011) این تعهد را به انجام برسانند. ظاهرا دو کشور ترکمنستان و قزاقستان که مسیر طولانی تری را برای ریل گذاری داشتند پیشتر به عهد خود وفا کرده اند و منتظر هستند تا ایران نیز در موعد مقرر به این پروژه مهر اتمام بزند.

اما ظاهرا سناریوی جدیدی در حال شکل گیری است که نه به نفع آن قرارداد بین المللی است و نه احیانا زمینه ساز منفعتی ملی خواهد بود. استاندار گلستان در مراسم کلنگ زنی روگذر میدان ترمینال اعلام کرده بود، مسیر ریلی 70 کیلومتری گرگان – اینچه برون به مسیر گرگان- گنبد – اینچه برون تغییر یافت. خبر آنچنان ثقیل الباور بود که من در ابتدا آن را شوخی پنداشتم، شوخی که کم کم دارند رنگ واقعیت می گیرد.

مسیر 70 کیلومتری تبدیل شد به بیش از 150 کیلومتر، حتی برای محکم کاری وزیر تازه وارد راه را هم دعوت کردند تا کلنگ این مسیر اشتباه را بزند. نمی دانم چه سری پشت این ماجراست که حاضرند دوبرابر هزینه مضاعف را بپردازند و همچنین ریسک اجرا نشدن این پروژه تا موعد مقرر را هم به جان بخرند.

                                   عکس از وبلاگ گرگان امروز - احسان ارشاد

در این شرایط آنچه که بیشتر سوهان روح است، بی تفاوتی و سکوت سنگین مسئولین شهر است. آنهایی که متوجه رسالت خطیر خود نیستند و نمی خواهند باور کنند که جایگاهی که امروز در حیطه قدرتشان است وابسته به آرای مردمی می باشد که آینده شهر خود را به دست آنها سپردند. این سکوت سرد آنچنان آزارنده و غیر قابل تحمل بود که خود شهروندان گرگانی از آنان ناامید و گشته و با تنظیم نامه ای اعتراض آمیز به شورای شهر گرگان، نارضایتی خود را از این اقدام غیر اصولی ابراز داشتند.

حدود 10 روز پیش غیر مستقیم از نماینده متعصب!!! گرگان ، جناب ناصری شنیدم که ماجرا ختم به خیر گشته و مسیر همان گرگان- اینچه برون خواهد شد(البته به شدت در صحتش تردید داشتم!). اما 5 روز پیش(29/04/1390- دقیقا فردای روزی که نامه اعتراض آمیز مردم گرگان در شورای اسلامی این شهر مطرح گردید، به نقل از مهر) خبرگزاری ایرنا با کد خبر 30484678 به نقل از رئیس و سخنگوی شورای اسلامی شهر گنبد اعلام کرد، مسیر گرگان – اینچه برون مسیری انحرافی و اشتباه است و از مسئولان استانی و کشوری قویا خواست تا در ارتباط با مسیر راه آهن گرگان- گنبد؟- اینچه برون شفاف سازی کنند. شهرکی که در طول صحبت خود چندین بار از مسیر گرگان- گنبد- اینچه برون نام برد تصریح کرد:" احداث راه آهن که از زیرساخت های مهم توسعه بشمار می آید، خواسته دیرینه مردم منطقه گنبدکاووس نیز است"

بله جناب شهرکی ما نیز با شما موافقیم که توسعه این مسیرآهنی گامی بزرگ در توسعه استان و چه بسا کشور است، اتفاقا به همین دلیل است که بر صحیح اجرا شدن این طرح پافشاری میکنیم اما شما خود بهتر از هر کس می دانید که در صورت عدم اجرای این طرح تا موعد مقرر، کشور متضمن ضرر و زیان بسیاری خواهد شد و باز از همه بهتر می دانید که اگر این مسیر 70 کیلومتری را دوبرابر کنیم امکان ندارد تا پایان سال میلادی جاری (دی ماه 1390) به اتمام برسد. آقای شهرکی برای آنکه خود را نزد مردم شهرتان(که بعید می دانم آنها قرابتی با شما داشه باشندو شما را همشهری خود بدانند) عزیز بکنید، دست به چه کارهایی می زنید! امروز بحث گرگان نیست امروز صحبت از اجرای یک طرح ملی است که دود عدم اجرا شدندش در چشم همه ما خواهد رفت.

باز مجبورم در آخر آرزو کنم، آرزو کنم که توسعه کشور و استان قربانی زیاده خواهی های عده ای خاص نگردد.

ارسال شده توسط امیررضا رضایان در ساعت ٩:٥٧ ‎ق.ظ | نظرات شما ()
مطالب اخیر انرژی هست، ولی کم است! انتخابات مجلس، . . باز دوباره وبلاگ . . باز دوباره وبلاگ . . نامه ای به شهردار و شورانشینان مصائب گرفتن یک وام چهار میلیونی! اینترنت؛ عصای دست یا بلای جان دکتر نقی مومنی به گرگان می آید واگذارتان کردیم به خدا! مراسم نکوداشت ایرج اعتصام و سیدابوالقاسم امیرلطیفی برگزار می‌شود
دوستان من گرگان نامه دوستداران محیط زیست استان گلستان انجمن وبلاگ نویسان گرگاندوست هفته نامه سلیم گاه نوشت های فروزان آصف گرگان ما موسسه خیریه محک نواندیشی حسین زمان نگاه نو سید محمد خاتمی گرگان رسانه نقطه سر خط من نیلوفرم فن آوری اطلاعات پیام نور گرگان امین مولودی خبرگزاری کار ایران عکاس گرگاندوست پیدا و پنهان تخریب زمین ابتکار سبز خانه روابط عمومی انجمن مهندسی نفت هدف آگاهی بخشیدن است دانلود هر چی زبان سبز بنیاد باران گلستان اسپورت گلستان نما وبلاگ ناهارخوران کمپین حمایتی از منطقه گردشگری هزارپیچ میثم پور اقدم شهر چنارها گرگان زمین روز شمار بالندگي سپهر ساموئل کابلی صدای سکوت(الهام) 90گرگان هورکانیه واتوره(شاعری از لرستان) سینا باقری گرگان امروز مهندسی نفت دشت سپید سفید مثل شب عکس و قلم حامد بارچیان مگم که بیایید کمی نفهمیم خاطرات من گلپر خانوم تاریکخانه انجمن خیریه بانوان گرگان شهر من . . .گرگان فیلم نوشته ها غزل پست مدرن دهکده تفریحی کوهمیان هیچ گرگان آنلاین WOLFS انجمن گرگانیها سیدباقر خرابه آقابزرگ(طنز) گرگان نیوز قهوه تلخ گرگان سلام سرگرمی، تفریحی، اطلاع رسانی فریاد بی صدا از دیار استراباد ست پنجم کانون ناشنوایان گلستان فیتزکارالدو آقای خاص من میتوانم مشاوره بند2 سبزه چنار تاکسی شهری پرانتزی هم برای من استارباد بهترین های گرگان کشکول رئیسی دیده بان محیط زیست ایران زندگی آبتنی در حوضچه اکنون است شهید علی اصغر درویشی بهترین های گرگان هیچگاه تنها نیستیم گرگان، چهار فصل، يك نگاه گنجینه من همیشه خبرنگار از کرانه های خلیج گرگان فرزند مونگشت نشین رحیم رسولی- طنز پرداز عبید شاکی خیلی دور خیلی نزدیک یک شهروند گالیکش، شهر زیبای طبیعت گالیکش شهر زیبای طبیعت دربنو پرتال زیگور طراح قالب