امیررضا رضایان
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ امیررضا رضایان
آرشیو وبلاگ
      هدف آگاهی بخشیدن است (غرغرهای سیاسی و اجتماعی به همراه متلک های متفرقه)
دوشنبه ۱ آذر ۱۳۸٩

شهر گرگان به عنوان یکی از شهرهای خوش آب و هوا و بدلیل دارا بودن پتانسیل های فراوان از قدیم الایام مامن خوبی برای آنانی بوده که برای فرار از نامطلوبی های دیار خود،قصد کوچ و فراغ داشته اند.شهری که سابقه تمدنی پنج هزارساله را یدک میکشد امروز در مواجهه با سایر فرهنگ ها دچار بحران هویت شده و کار تا آنجا پیش رفته که از شهر و فرهنگ گرگانی چیز جز نامی توخالی باقی نمانده است.شهری که در سیل و فوران سایر فرهنگ ها غرق شده و دوستدارانش تلاش میکنند تا این میراث گران را از حال احتزار در آورند.

اما اختلاط فرهنگ ها و اقوام در گرگان نه تنها مسئله نگران کننده ای نیست حتی میتوان آن را به عنوان موهبتی دانست که امروز نصیب مردم این خطه شده.مسئله ناراحت کننده و البته و نگران کننده آن است که امروز مدیریت شهری گرگان اغلب دست مدیرانی وارداتی می چرخد.مدیرانی و نمایندگانی که بعضا از شهرهایی کیلومترها دورتر به اینجا آمده اند و هیچ سنخیتی با فرهنگ و مردم این خطه ندارند.مدیرانی که درک صحیحی از دغدغه ها و معضلات گرگان ندارند و بعضا به جای حل مشکلات،مشکل را دوچندان میکنند.مدیرانی که به دلیل عدم دارا بودن از پشتوانه مردمی از خواسته های مردم فاصله گرفتند و خواسته یا ناخواسته شکافی عظیم میان مردم و خیل مدیران شهری به وجود آمده.شاید به جرات بتوان گفت یکی از دلایل اصلی و مهم عقب ماندگی گرگان نسبت به شهر های مشابه همین عامل باشد.سوال اینجاست که آیا این خواسته زیادی است اگر بخواهیم زمام گرگان در دستان شایستگان گرگانی باشد؟

تا جایی که ابزار دموکراسی کشور به ما اجازه میدهند باید مدیران شایسته گرگان را در راس امور قرار دهیم.نباید اجازه دهیم تجربه تلخ انتخابات مجلس دوره قبل تکرار گردد.قصور و اشتباهی که علاوه بر خود ما مردم،فعالان سیاسی نیز نقش به سزایی در آن داشتند.اگر (فعالان سیاسی)منافع شهر و همشهریان خود را بر منافع حزبی ترجیح میدادند،فارغ از دیدگاه سیاسی اش یک نماینده گرگانی در مجلس داشتیم.شهری که این همه تحصیلکرده و آدمهای مومن و متعهد دارد برایش ننگ است که نماینده اش از جایی آمده که حتی زبانش با ما متفاوت است.فارغ از دعواهای سیاسی جاری کشور،آنقدر افراد خبره و مستقل داریم که کرسی های شورای شهر را پر کنند تا در نتیجه آن شهرداری گرگانی و از همه مهمتر شایسته را روانه اداره بلدیه کنند.

و سوالی از وزیر کشور دارم و آن این است که چه توجیحی برای انتخاب استانداری غیر بومی برای استان گلستان دارید؟آیا در استان ما یک انسان فهمیده و شایسته که موازین و اصول شما را قبول داشته باشد نداشتیم که برایمان استاندار وارد کردی؟

مطمئنا در دوره بعدی انتخابات مجلس و شورای شهر وظیفه سنگینی بر دوش ماست،وظیفه ای که عمل درست به آن متضمن پیشرفت و توسعه گرگان خواهد بود و کوتاهی در آن مستوجب آن خواهد شد که باز در غربت وطن خود غوطه ور بمانیم.همین کوتاهی های ما بود که بافت قدیم گرگان را فرسوده خواند،همین غفلت های ما بود که فرهنگ گرگان، امروز تبدیل به خاطره ای شده و باز این کم کاری ما بود که نمایندگان ما از جنس ما نیستند.در انتخابات بعد با رای خود خواهیم گفت که اگر چه از زندگی در کنار اقوام مختلف خوشحالیم اما نماینده غیرگرگانی نمیخواهیم!!!!

 

از اشک همه روی زمیم زیر و زبر کن       مشتی گرت از خاک وطن هست به سر کن

غیرت و کن و اندیشه ایام بترکن             اندر جلو تیر عدو سینه سپر کن

از دست عدو ناله من از سر درد است     اندیشه هر آنکس کند از مرگ، نه مرد است

جانبازی عشاق نه چون بازی نرد است    مردی اگرت هست کنون وقت نبرد است

ارسال شده توسط امیررضا رضایان در ساعت ۳:٥٢ ‎ب.ظ | نظرات شما ()
مطالب اخیر انرژی هست، ولی کم است! انتخابات مجلس، . . باز دوباره وبلاگ . . باز دوباره وبلاگ . . نامه ای به شهردار و شورانشینان مصائب گرفتن یک وام چهار میلیونی! اینترنت؛ عصای دست یا بلای جان دکتر نقی مومنی به گرگان می آید واگذارتان کردیم به خدا! مراسم نکوداشت ایرج اعتصام و سیدابوالقاسم امیرلطیفی برگزار می‌شود
دوستان من گرگان نامه دوستداران محیط زیست استان گلستان انجمن وبلاگ نویسان گرگاندوست هفته نامه سلیم گاه نوشت های فروزان آصف گرگان ما موسسه خیریه محک نواندیشی حسین زمان نگاه نو سید محمد خاتمی گرگان رسانه نقطه سر خط من نیلوفرم فن آوری اطلاعات پیام نور گرگان امین مولودی خبرگزاری کار ایران عکاس گرگاندوست پیدا و پنهان تخریب زمین ابتکار سبز خانه روابط عمومی انجمن مهندسی نفت هدف آگاهی بخشیدن است دانلود هر چی زبان سبز بنیاد باران گلستان اسپورت گلستان نما وبلاگ ناهارخوران کمپین حمایتی از منطقه گردشگری هزارپیچ میثم پور اقدم شهر چنارها گرگان زمین روز شمار بالندگي سپهر ساموئل کابلی صدای سکوت(الهام) 90گرگان هورکانیه واتوره(شاعری از لرستان) سینا باقری گرگان امروز مهندسی نفت دشت سپید سفید مثل شب عکس و قلم حامد بارچیان مگم که بیایید کمی نفهمیم خاطرات من گلپر خانوم تاریکخانه انجمن خیریه بانوان گرگان شهر من . . .گرگان فیلم نوشته ها غزل پست مدرن دهکده تفریحی کوهمیان هیچ گرگان آنلاین WOLFS انجمن گرگانیها سیدباقر خرابه آقابزرگ(طنز) گرگان نیوز قهوه تلخ گرگان سلام سرگرمی، تفریحی، اطلاع رسانی فریاد بی صدا از دیار استراباد ست پنجم کانون ناشنوایان گلستان فیتزکارالدو آقای خاص من میتوانم مشاوره بند2 سبزه چنار تاکسی شهری پرانتزی هم برای من استارباد بهترین های گرگان کشکول رئیسی دیده بان محیط زیست ایران زندگی آبتنی در حوضچه اکنون است شهید علی اصغر درویشی بهترین های گرگان هیچگاه تنها نیستیم گرگان، چهار فصل، يك نگاه گنجینه من همیشه خبرنگار از کرانه های خلیج گرگان فرزند مونگشت نشین رحیم رسولی- طنز پرداز عبید شاکی خیلی دور خیلی نزدیک یک شهروند گالیکش، شهر زیبای طبیعت گالیکش شهر زیبای طبیعت دربنو پرتال زیگور طراح قالب