امیررضا رضایان
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ امیررضا رضایان
آرشیو وبلاگ
      هدف آگاهی بخشیدن است (غرغرهای سیاسی و اجتماعی به همراه متلک های متفرقه)
سه‌شنبه ۱۸ آبان ۱۳۸٩

خیرین مدرسه ساز جماعتی از انسان های خوش طینت و خوش قلب هستند که به مال و مکنت خود به چشم یک موهبت الهی می نگرند که باید در مسیر درست مصرف گردد.کار چنین انسانهایی زمانی ارزشمندتر به نظر میرسد که میبینیم خود آنها نیز از قشر متمول و سرمایه داری نیستند و شادی خلق خدا را به راحتی خود ترجیح میدهند.در این باب موردی که همیشه برایم سوال برانگیز و لاینحل بوده عدم همفکری و دور اندیشی برخی از ان عزیزان پیش از انجام هر امر خداپسندانه است.اعمالی که اگر چه به پشتوانه نیت خیر و سرمایه موردنیاز در زمان مقرر به سرانجام میرسد اما به دلیل عدم تناسب بنای ساخته شده در مکان مورد نظر بعضا بلا استفاده باقی می ماند و در حقیقت جز اتلاف سرمایه چیزی از آن باقی نمی ماند.

در استان گلستان و بالاخص شهر شهیر گرگان خیرین محترم علاقه خاصی به احداث مدرسه دارند که قطعا امر نیکویی است که اخیرا بنا به روایت خبر استانی خیر دیگری به همت فرزندانش اقدام به ساخت یک باب  مدرسه در گرگان کرده است.اما همیشه صرف هزینه های اینچنینی که حتی چه بسا با نیت خیرخواهانه هم باشد ،بانی خیر نخواهد شد.مثلا شهری که مدارس آن بی شمارند اما از فقر تجهیزات رنج میبرند روا نیست که چند صد میلیون پول را صرف ساخت یک مدرسه نو بکنیم.هزینه ای که میتوانست محصلان یک شهر را از امکانات تحصیلی مطلوب تر برخوردار کند صرف ایجاد مدرسه ای به نام ایکس شده تا شاید نامی از بانی خود را جاودان گرداند.

یا وقتی در شهری که بی نهایت مسجد دارد اما از نعمت یک سالن تئاتر یا سینمای مطلوب رنج میبرد،میلیونها تومان هزینه ساخت مسجدی پر زرق و برق میگردد تا باز هم نام بانی خود را یدک بکشد، جز از دست رفتن آن همه پول پر برکت، خیری عاید کسی نشده.پولی که میتوانست چندین جوان را به خانه بخت بفرستد،پولی که چند بدهکار را میتوانست از زندان رهایی بخشد و سایه یک خانواده آبرومند را بر سرش برگرداند،پولی که می توانست هزینه عمل یک بیمار نیازمند را تامین کند،پولی که بی خانمانی را خانه دار میکرد و هزاران هزار کار نکرده با آن همه پولی که هدر رفت و جز کاش و ای کاش چیزی عاید کسی نشد.هر روز چنین اتفاقاتی در کشور ما می افتد و به نظر من میلیونها و چه بسا میلیاردها تومان بر باد فنا میرود در حالی که عده ای نان شب ندارند.

چه زیبا بود اگر سازمانی نیمه دولتی شکل میگرفت تا باعث هدفمند خرج شدن چنین سرمایه هایی میشد.سرمایه هایی که میتوانند بسیاری از پروژه های ضروری نیمه کاره را پایان بخشند.هنوز چند هفته از افتتاح پروژه عظیم بزرگراه پل زال-خرم آباد نگذشته،جالب است بدانید که این پل با سرمایه شخصی ساخته شد و باعث تسهیل در رفت و آمد شده و یک ساعت و نیم فاصله زمانی اندیمشک-خرم آباد را کاهش داده.این کار نه مدرسه بوده و نه مسجد، حتی نام سازنده اش را هم کسی نمیداند اما همگان از چشمه پر خیر و برکت آن سیراب شدند.امیدوارم خیرینی که از امروز با نیات خیر خود قصد انجام هر عمل خداپسندانه ای را دارند  با دور اندیشی و تعقل بهترین کار را انتخاب کنند تا علاوه بر بهره مندی از برکات مادی و معنوی آن،از سرمایه خود که حقیقتا نعمتی الهی ست، به نحو احسن استفاده کرده باشند.

به امید روزی که خیرین، آینده میسازند

ارسال شده توسط امیررضا رضایان در ساعت ۳:٠۱ ‎ب.ظ | نظرات شما ()
مطالب اخیر انرژی هست، ولی کم است! انتخابات مجلس، . . باز دوباره وبلاگ . . باز دوباره وبلاگ . . نامه ای به شهردار و شورانشینان مصائب گرفتن یک وام چهار میلیونی! اینترنت؛ عصای دست یا بلای جان دکتر نقی مومنی به گرگان می آید واگذارتان کردیم به خدا! مراسم نکوداشت ایرج اعتصام و سیدابوالقاسم امیرلطیفی برگزار می‌شود
دوستان من گرگان نامه دوستداران محیط زیست استان گلستان انجمن وبلاگ نویسان گرگاندوست هفته نامه سلیم گاه نوشت های فروزان آصف گرگان ما موسسه خیریه محک نواندیشی حسین زمان نگاه نو سید محمد خاتمی گرگان رسانه نقطه سر خط من نیلوفرم فن آوری اطلاعات پیام نور گرگان امین مولودی خبرگزاری کار ایران عکاس گرگاندوست پیدا و پنهان تخریب زمین ابتکار سبز خانه روابط عمومی انجمن مهندسی نفت هدف آگاهی بخشیدن است دانلود هر چی زبان سبز بنیاد باران گلستان اسپورت گلستان نما وبلاگ ناهارخوران کمپین حمایتی از منطقه گردشگری هزارپیچ میثم پور اقدم شهر چنارها گرگان زمین روز شمار بالندگي سپهر ساموئل کابلی صدای سکوت(الهام) 90گرگان هورکانیه واتوره(شاعری از لرستان) سینا باقری گرگان امروز مهندسی نفت دشت سپید سفید مثل شب عکس و قلم حامد بارچیان مگم که بیایید کمی نفهمیم خاطرات من گلپر خانوم تاریکخانه انجمن خیریه بانوان گرگان شهر من . . .گرگان فیلم نوشته ها غزل پست مدرن دهکده تفریحی کوهمیان هیچ گرگان آنلاین WOLFS انجمن گرگانیها سیدباقر خرابه آقابزرگ(طنز) گرگان نیوز قهوه تلخ گرگان سلام سرگرمی، تفریحی، اطلاع رسانی فریاد بی صدا از دیار استراباد ست پنجم کانون ناشنوایان گلستان فیتزکارالدو آقای خاص من میتوانم مشاوره بند2 سبزه چنار تاکسی شهری پرانتزی هم برای من استارباد بهترین های گرگان کشکول رئیسی دیده بان محیط زیست ایران زندگی آبتنی در حوضچه اکنون است شهید علی اصغر درویشی بهترین های گرگان هیچگاه تنها نیستیم گرگان، چهار فصل، يك نگاه گنجینه من همیشه خبرنگار از کرانه های خلیج گرگان فرزند مونگشت نشین رحیم رسولی- طنز پرداز عبید شاکی خیلی دور خیلی نزدیک یک شهروند گالیکش، شهر زیبای طبیعت گالیکش شهر زیبای طبیعت دربنو پرتال زیگور طراح قالب