امیررضا رضایان
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ امیررضا رضایان
آرشیو وبلاگ
      هدف آگاهی بخشیدن است (غرغرهای سیاسی و اجتماعی به همراه متلک های متفرقه)
چهارشنبه ۱٠ شهریور ۱۳۸٩

روز قدس دیگری نزدیک است.همه خود را به نوعی آماده شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس میکنند.مراسمی که اگر چه هم سن و سال انقلاب اسلامی ایران است اما به اندازه نیمی از آن هم به آرمانهایش نرسیده است.شعار هایی که در این روز طنین انداز میشود درد دل هر آزاده و هر انسان ظلم ستیز است.اما مشکل اینجاست که این شعار ها هم وزن آرمانها یمان نیست و قابلیت اجرایی ندارند.که البته شعار زدگی آفت ملت های مظلوم است و با شعارهای "جنگ جنگ تا پیروزی" تلاش میکنند آرمانهای خود را به دشمن تا دندان مسلح دیکته کنند.آیا راه مبارزه در شرایط کنونی این است؟قریب به سی سال است که رهبر فقید ایران دستور برپایی مراسم روز قدس را در ایران داد و در آن زمان به دلیل جهان شمول بودن مسئله قدس،این روز به سرعت در میان جوامع مردم نهاد بین المللی همه گیر شد و تبدیلی به سنتی شد که همه ساله انجام میشود.اما آیا واقعا تمام کاری که میشود برای آزادی فلسطین کرد همین است؟به نظر من نیت و هدف اصلی بنیانگذار این روز چیزی فراتر از یک تجمع اعتراضی و سر دادن چند شعار است.این روز، روز گردهمایی تمام ظلم ستیزان عالم است تا به پشتوانه نیت و هدف مشترکشان یعنی آزادی قدس،اختلافات قومی و مذهبی و نژادی خود را کنار گذاشته و برای حل این معضل عالمگیر چاره ای عملی بیندیشند.متوسل شدن به سازمان های بین المللی که همگی دارای یک سوپاپ اطمینان به نام حق وتو میباشند نه تنها دردی را دوا نمیکند بلکه باعث پیروزی دشمنان در جنگ روانی میگردد.تهدید به حمله نظامی هم در زمانه ای که پیمان های اخوت میان کشورهای منوط به کاغذ پاره ای بیش نیست،جز اینکه موجبات فراهم آوردن فجایع انسانی دیگری را شود، دستاورد دیگری ندارد؛البته ایمان دارم ممکن است شرایطی به وجود آید که لازم باشد با ریختن خون خود درس آزادگی دهیم.

 

منبع عکس:Big picture

راستش جنگ واقعی علیه فلسطینیان اینی نیست که هر روز با اشک و آه میبینیم.وقتی پی بردم شرکت پپسی و اچ پی چگونه برای نیل به هدفشان برنامه ریزی کرده اند،حسی مملو از افسوس و تعجب مرا فرا گرفت.شاید شما هم بدانید واژه پپسی در زبان انگلیسی مخفف چند کلمه است که معنای آن این است :" با پرداخت هر پنی اسرائیل را حفظ کنید".این بدان معناست که یک پنی از فروش هر نوشابه پپسی صرف حفظ اسرائیل میشود.شرکت اچ پی(hp) هم به همراه سیل عظمی از شرکتهای وابسته به صهیونیسم دستورالعملهای مشابهی را برای جمع آوری منابع مالی برای کمک به اسرائیل دارند.با خود گفتم جنگ واقعی اینجاست.جنگی که هر صهیونیست در هر جای دنیا میتواند تیری به نفع اسرائیل پرتاب یکند واحسرتا که ما مسلمانان خوابیم!!

شاید بد نباشد به جای اجرای سنتی مراسم روز قدس و صرف دادن چند شعار " مرگ بر اسرائیل "،به مقابله به مثل با دشمن مشترکمان بپردازیم.چرا اسرائیل یک منبع مالی ثابت مانند پپسی دارد ولی ما مسلمانان و همه کسانی که برای آزادی فلسطین دعا میکنند چنین چیزی نداشته باشد.چرا ما یک برند و محصول با کیفیت نسازیم که عواید فروشش را در اختیار گروههای مبارز فلسطینی قرار دهیم.محصولی که میتواند به بهانه قدس در همه جهان محبوب شود و به واسطه فروش زیادش باری از دوش مظلومین عالم بردارد. روز قدس نماد دادخواهی ملتهای مظلوم است.به جای آنکه هر روز در رسانه هایمان فلسطین را ملتی مظلوم معرفی کنیم که زیر چکمه های اسرائیل در حال له شدن است،کمکش کنیم حقش که حق همه ظلمستیزان است را بدست آورد.

در این روز اگر برای آزادی قدس دعا میکنید،دعایی هم نثار چشم و گوش های بسته برخی از مسلمانانی بکنید که اگر تنها نیم درصد سود حاصله از درآمد سالانه کمپانی های نفتی خود را به فلسطین اختصاص میدادند دیگر اسرائیلی وجود نداشت که مانند . . . از آن بترسند.

ارسال شده توسط امیررضا رضایان در ساعت ٢:٥۸ ‎ب.ظ | نظرات شما ()
مطالب اخیر انرژی هست، ولی کم است! انتخابات مجلس، . . باز دوباره وبلاگ . . باز دوباره وبلاگ . . نامه ای به شهردار و شورانشینان مصائب گرفتن یک وام چهار میلیونی! اینترنت؛ عصای دست یا بلای جان دکتر نقی مومنی به گرگان می آید واگذارتان کردیم به خدا! مراسم نکوداشت ایرج اعتصام و سیدابوالقاسم امیرلطیفی برگزار می‌شود
دوستان من گرگان نامه دوستداران محیط زیست استان گلستان انجمن وبلاگ نویسان گرگاندوست هفته نامه سلیم گاه نوشت های فروزان آصف گرگان ما موسسه خیریه محک نواندیشی حسین زمان نگاه نو سید محمد خاتمی گرگان رسانه نقطه سر خط من نیلوفرم فن آوری اطلاعات پیام نور گرگان امین مولودی خبرگزاری کار ایران عکاس گرگاندوست پیدا و پنهان تخریب زمین ابتکار سبز خانه روابط عمومی انجمن مهندسی نفت هدف آگاهی بخشیدن است دانلود هر چی زبان سبز بنیاد باران گلستان اسپورت گلستان نما وبلاگ ناهارخوران کمپین حمایتی از منطقه گردشگری هزارپیچ میثم پور اقدم شهر چنارها گرگان زمین روز شمار بالندگي سپهر ساموئل کابلی صدای سکوت(الهام) 90گرگان هورکانیه واتوره(شاعری از لرستان) سینا باقری گرگان امروز مهندسی نفت دشت سپید سفید مثل شب عکس و قلم حامد بارچیان مگم که بیایید کمی نفهمیم خاطرات من گلپر خانوم تاریکخانه انجمن خیریه بانوان گرگان شهر من . . .گرگان فیلم نوشته ها غزل پست مدرن دهکده تفریحی کوهمیان هیچ گرگان آنلاین WOLFS انجمن گرگانیها سیدباقر خرابه آقابزرگ(طنز) گرگان نیوز قهوه تلخ گرگان سلام سرگرمی، تفریحی، اطلاع رسانی فریاد بی صدا از دیار استراباد ست پنجم کانون ناشنوایان گلستان فیتزکارالدو آقای خاص من میتوانم مشاوره بند2 سبزه چنار تاکسی شهری پرانتزی هم برای من استارباد بهترین های گرگان کشکول رئیسی دیده بان محیط زیست ایران زندگی آبتنی در حوضچه اکنون است شهید علی اصغر درویشی بهترین های گرگان هیچگاه تنها نیستیم گرگان، چهار فصل، يك نگاه گنجینه من همیشه خبرنگار از کرانه های خلیج گرگان فرزند مونگشت نشین رحیم رسولی- طنز پرداز عبید شاکی خیلی دور خیلی نزدیک یک شهروند گالیکش، شهر زیبای طبیعت گالیکش شهر زیبای طبیعت دربنو پرتال زیگور طراح قالب