امیررضا رضایان
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ امیررضا رضایان
آرشیو وبلاگ
      هدف آگاهی بخشیدن است (غرغرهای سیاسی و اجتماعی به همراه متلک های متفرقه)
چهارشنبه ٢٦ خرداد ۱۳۸٩

در حالی که مسئولان شهر و استان در خواب غفلت هستند یا بهتر بگویم خود را به خواب زده اند کمپین دفاع از تپه سوگله یا همان هزار پیچ افتتاح شد.باعث افتخار است که هنوز گرگاندوستان مخمل سبز شهر خود را عاشقانه دوست دارند و برای حفظش تلاش میکنند.در این چند وقت که خبر هتک حرمت بشر به مخلوق سبز پروردگار در همه جا پخش شده وبلاگ نویسان گرگانی در یک حرکت خودجوش و هماهنگ به دفاع از این میراث کهن پرداخته اند که آخرین مورد همین افتتاح کمپین دفاع از هزار پیچ بود.این میراث(هزار پیچ) جایی است که همه گرگانی ها خاطرات زیادی از ان دارند و به نوعی نوستالژیک است.اما تعجب می کنم از شهردار و استاندار و فرماندار که این عشق مردم را می یبینند،این هجمه رسانه ای عاشقان گرگان را میبینند اما باز به کار خود ادامه میدهند.به نظر می رسد این عزیزان رسالت اصلی خود یعنی رضایت مردم را از یاد برده اند و به فکر رضایت خواص افتاده اند.خوب بود یکی از این عزیزان در سیمای سبز گلستان حاضر میشد و شجاعانه علت این عمل قبیحانه خود را تشریح میکرد.

در روزگاری که در کشور فقیری چون هندوستان از کف روی آب جاذبه توریستی میسازند و میلیون ها دلار در آمد از آن کسب میکنند،آنوقت ما اینقدر راحت یادگار نسل های پیشین و از همه مهمتر هدیه سبز الهی را به آتش میکشیم.آیا این عین کفران نعمت نیست؟

متاسفانه در این چند وقته نمایندگان شورای شهر و مجلس شورا اسلامی هم  خواب بوده اند،نه صحبتی و نه توضیحی؛برای آبادانی آمده اید یا برای ویرانی؟!دوست دارید سرنوشت شوم روستای زیارت بار دیگر تکرار شود؟!

روستایی که از لحاظ پتانسیل گردشگری از روستایی چون ماسوله هم برتر بود،روستایی که آب گرم آن را میشد جهانی کرد، دیگر به یک سایت تخصصی قلیان و دخانیات تبدیل شده،به طوری که تا شعاع 500 متری آن بوی قلیان می دهد.

هزارپیچ نه مال من است نه مال شما،هزار پیچ متعلق به مردمی است که از آن بیشمار خاطره دارند،آن را مانند فرزندان خود  دوست دارند و نخواهند گذاشت خراشی حتی کوچک به تن سبزش بیفتد.آقای شهردار شما گرگانی نیستی،گرگاندوست هم نیستی وگرنه به راحتی این غنیمت برجای مانده از تاریخ کهن این شهر را ظالمانه نابود نمیکردی.بچه که بودم،زمانیکه درباره حمله قوم مغول  و ویرانگری این قوم خواندم با خود گفتم این افراد چقدر ناجوانمرد بودند که نه تنها انسانها را کشتند بلکه مزارع و مراتع را هم به آتش کشیدند،حال این کار شما مرا یاد این داستان انداخت.البته قصد قیاس ندارم اما خواستم بگویم ظاهر بعضی از کارها اگرچه خیلی زشت نیست اما باطنش از هر نجاستی کثیف تراست.

راستش بنده دیگر به تلاش مسئولین برای حفظ این میراث کهن امید ندارم پس باید خود دست به کار شویم.به شخصه پیشنهاد می کنم حتی الامکان در روزهای تعطیل به جای ناهارخوران به تپه هزار پیچ رفته و برای چند ساعت هم که شده آنجا توقف کنیم.بهتر است چند وقت هزارپیچ محل تفرج گرگانیها شود تا شاید هزارپیچ را پس بگیریم.

 

ما در این شهر آزموده ایم بخت خویش                                                            بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش

 

پی نوشت:دوستان با پیوستن به کمپین دفاع از هزار پیچ،این یادگار سبز تاریخ را تنها نگذارند.در ضمن نظرات و پیشنهادات خود را در وبلاگ این کمپین ارائه دهید

 

 

ارسال شده توسط امیررضا رضایان در ساعت ۱٠:٥٠ ‎ق.ظ | نظرات شما ()
مطالب اخیر انرژی هست، ولی کم است! انتخابات مجلس، . . باز دوباره وبلاگ . . باز دوباره وبلاگ . . نامه ای به شهردار و شورانشینان مصائب گرفتن یک وام چهار میلیونی! اینترنت؛ عصای دست یا بلای جان دکتر نقی مومنی به گرگان می آید واگذارتان کردیم به خدا! مراسم نکوداشت ایرج اعتصام و سیدابوالقاسم امیرلطیفی برگزار می‌شود
دوستان من گرگان نامه دوستداران محیط زیست استان گلستان انجمن وبلاگ نویسان گرگاندوست هفته نامه سلیم گاه نوشت های فروزان آصف گرگان ما موسسه خیریه محک نواندیشی حسین زمان نگاه نو سید محمد خاتمی گرگان رسانه نقطه سر خط من نیلوفرم فن آوری اطلاعات پیام نور گرگان امین مولودی خبرگزاری کار ایران عکاس گرگاندوست پیدا و پنهان تخریب زمین ابتکار سبز خانه روابط عمومی انجمن مهندسی نفت هدف آگاهی بخشیدن است دانلود هر چی زبان سبز بنیاد باران گلستان اسپورت گلستان نما وبلاگ ناهارخوران کمپین حمایتی از منطقه گردشگری هزارپیچ میثم پور اقدم شهر چنارها گرگان زمین روز شمار بالندگي سپهر ساموئل کابلی صدای سکوت(الهام) 90گرگان هورکانیه واتوره(شاعری از لرستان) سینا باقری گرگان امروز مهندسی نفت دشت سپید سفید مثل شب عکس و قلم حامد بارچیان مگم که بیایید کمی نفهمیم خاطرات من گلپر خانوم تاریکخانه انجمن خیریه بانوان گرگان شهر من . . .گرگان فیلم نوشته ها غزل پست مدرن دهکده تفریحی کوهمیان هیچ گرگان آنلاین WOLFS انجمن گرگانیها سیدباقر خرابه آقابزرگ(طنز) گرگان نیوز قهوه تلخ گرگان سلام سرگرمی، تفریحی، اطلاع رسانی فریاد بی صدا از دیار استراباد ست پنجم کانون ناشنوایان گلستان فیتزکارالدو آقای خاص من میتوانم مشاوره بند2 سبزه چنار تاکسی شهری پرانتزی هم برای من استارباد بهترین های گرگان کشکول رئیسی دیده بان محیط زیست ایران زندگی آبتنی در حوضچه اکنون است شهید علی اصغر درویشی بهترین های گرگان هیچگاه تنها نیستیم گرگان، چهار فصل، يك نگاه گنجینه من همیشه خبرنگار از کرانه های خلیج گرگان فرزند مونگشت نشین رحیم رسولی- طنز پرداز عبید شاکی خیلی دور خیلی نزدیک یک شهروند گالیکش، شهر زیبای طبیعت گالیکش شهر زیبای طبیعت دربنو پرتال زیگور طراح قالب