امیررضا رضایان
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ امیررضا رضایان
آرشیو وبلاگ
      هدف آگاهی بخشیدن است (غرغرهای سیاسی و اجتماعی به همراه متلک های متفرقه)
شنبه ۳٠ اردیبهشت ۱۳٩۱

کاش ماجرای ساخت پارک موزه جنگ در ناهار خوران مانند مناقشه بافت تاریخی گرگان پیش از 12 اسفند رخ میداد!

در ماجرای  ساخت پارک موزه جنگ در جنگل ناهارخوران گرگان، انتظار داشتم نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی لب به سخن وا کنند، ناصری نماینده سابق که پیشتر نیز دغدغه چندانی در جهت توسعه گرگان نداشت به فضل الهی همان اندک دغدغه اش هم برطرف گردید و شخص دیگری جایگزین وی شد که احتمالا مناسبتر از ایشان خواهد بود، و از آنجائی که این عزیز نورسیده (عیسی امامی) دوران گذارِ رسیدن به کرسی مجلس را می گذراند ترجیح داده که در این وانفسا دم برنیاورد تا تراز استقلالش به سمت چپ یا راست سنگینی نکند. اما درعوض سید علی طاهری که مجددا ملت به ایشان اعتماد کرده است نظراتی در مورد این واقعه جانگداز ایراد کرده اند که به عقیده حقیر از ایشان بعید بود.

ایشان در خبری که از طریق خبرگزاری فارس مخابره شده اعلام کرده اند از مدافعان محیط زیست می خواهد در مقابل زمین خواری آقازاده ها هم اعتراض کنند. ایشان بی آنکه به اتفاقاتی که در تپه نورالشهدا در حال انجام است اشاره کند از اینکه این موضوع ریختن آب در آسیاب رسانه های معاند شود ابراز نگرانی کرده اند.

حجت السلام ولمسلمین سید علی طاهری - نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس 

اما جناب طاهری، نمی دانم از زمان آغاز خاکبرداری به محل مناقشه سر زده اید یا خیر، هر کس که رفته از خودی گرفته تا نخودی! یک چشمش اشک شده و دیگری خون! با گوش های خود نفرین های مردمی که در صحنه حاضر بودند را شنیدم. بد نیست اگر فراغت حاصل گردید سری به آنجا بزنید شاید اشک تاثر چشمان شما را نیز تر کند.

از این جماعت وسیع که نگران اضمحلال محیط زیست شان هستند یک نفر به چند سوال یک شبکه فارسی زبان پاسخ داده، بر فرض خطا بودن این حرکت آیا عدالت این است که گناه آن یک نفر را به پای دیگران نوشته و دلسوزان جنگل را که مانند شما دلسوز این مملکتند را با یک چوب بزنید و همه آنها را افرادی غرض ورز بخوانید؟! مگر نه این است که جنگلها و در کل محیط زیست شریان های حیاتی این کره خاکی هستند، پس اگر این چنین خود کمر به نابودی این شریانها ببندیم دیر نخواهد بود که قلب تپنده زمین سکته کند و همه ساکنانش را مشمول یک سرنوشت مشترک کند.

با این جمله حضرتعالی که مدافعان محیط زیست در موارد مشابه اعتراض نمی کنند مخالفم اما بیایید حفاظت از ناهار خوران را تبدیل به نمادی از صیانت از سایر جنگل ها کنید. چه خوب میشد اگر اعلام میکردید ما به احترام خون سرخ شهدا نه تنها از ساخت پارک موزه منصرف شده ایم بلکه می خواهیم از سرخی آن خونهای پربرکت زمین خدا سبز کنیم از درخت، درختانی که هر کدامش میشود یادی از یک شهید.

در پایان، مطلب قابل تامل نشریه پژواک سخن  را از وب سایت این نشریه خواندم. ظاهرا نگارنده تکلیفش با خود ابدا معلوم نبوده و از هر جا که دلش خواسته سخن گفته. واقعیت این که اول گمان کردم بنده خدا فکاهی نوشته که الحق اگر چنین بود فکاهی و طنزی قوی از آب در می آمد اما در ادامه دیدم منظور این عزیز دل ما کاملا جدیست و ذره ای هم شوخی با احد الناسی ندارد. این لینک را می گذارم نه از آن جهت که آن را بخوانید چرا که خواندش با روح و روان آن کار را می کند که نادرشاه افشار در زمان کهنسالی با پسرش کرد اما، خلاصه اینکه بخوانید فقط مسئولیت عواقبش با خواننده خواهد بود؛ تمام.

ارسال شده توسط امیررضا رضایان در ساعت ٧:۳٩ ‎ب.ظ | نظرات شما ()
مطالب اخیر انرژی هست، ولی کم است! انتخابات مجلس، . . باز دوباره وبلاگ . . باز دوباره وبلاگ . . نامه ای به شهردار و شورانشینان مصائب گرفتن یک وام چهار میلیونی! اینترنت؛ عصای دست یا بلای جان دکتر نقی مومنی به گرگان می آید واگذارتان کردیم به خدا! مراسم نکوداشت ایرج اعتصام و سیدابوالقاسم امیرلطیفی برگزار می‌شود
دوستان من گرگان نامه دوستداران محیط زیست استان گلستان انجمن وبلاگ نویسان گرگاندوست هفته نامه سلیم گاه نوشت های فروزان آصف گرگان ما موسسه خیریه محک نواندیشی حسین زمان نگاه نو سید محمد خاتمی گرگان رسانه نقطه سر خط من نیلوفرم فن آوری اطلاعات پیام نور گرگان امین مولودی خبرگزاری کار ایران عکاس گرگاندوست پیدا و پنهان تخریب زمین ابتکار سبز خانه روابط عمومی انجمن مهندسی نفت هدف آگاهی بخشیدن است دانلود هر چی زبان سبز بنیاد باران گلستان اسپورت گلستان نما وبلاگ ناهارخوران کمپین حمایتی از منطقه گردشگری هزارپیچ میثم پور اقدم شهر چنارها گرگان زمین روز شمار بالندگي سپهر ساموئل کابلی صدای سکوت(الهام) 90گرگان هورکانیه واتوره(شاعری از لرستان) سینا باقری گرگان امروز مهندسی نفت دشت سپید سفید مثل شب عکس و قلم حامد بارچیان مگم که بیایید کمی نفهمیم خاطرات من گلپر خانوم تاریکخانه انجمن خیریه بانوان گرگان شهر من . . .گرگان فیلم نوشته ها غزل پست مدرن دهکده تفریحی کوهمیان هیچ گرگان آنلاین WOLFS انجمن گرگانیها سیدباقر خرابه آقابزرگ(طنز) گرگان نیوز قهوه تلخ گرگان سلام سرگرمی، تفریحی، اطلاع رسانی فریاد بی صدا از دیار استراباد ست پنجم کانون ناشنوایان گلستان فیتزکارالدو آقای خاص من میتوانم مشاوره بند2 سبزه چنار تاکسی شهری پرانتزی هم برای من استارباد بهترین های گرگان کشکول رئیسی دیده بان محیط زیست ایران زندگی آبتنی در حوضچه اکنون است شهید علی اصغر درویشی بهترین های گرگان هیچگاه تنها نیستیم گرگان، چهار فصل، يك نگاه گنجینه من همیشه خبرنگار از کرانه های خلیج گرگان فرزند مونگشت نشین رحیم رسولی- طنز پرداز عبید شاکی خیلی دور خیلی نزدیک یک شهروند گالیکش، شهر زیبای طبیعت گالیکش شهر زیبای طبیعت دربنو پرتال زیگور طراح قالب