امیررضا رضایان
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ امیررضا رضایان
آرشیو وبلاگ
      هدف آگاهی بخشیدن است (غرغرهای سیاسی و اجتماعی به همراه متلک های متفرقه)
پنجشنبه ۱٤ اردیبهشت ۱۳٩۱

عکس ها و تصاویر تکان دهنده تر از آن بود که بشود به آنها خیره شد، تخریب جنگل آن هم در آن حجم وسیع دلخراش تر از آن است که مثل خیلی از مسایل آن را دید اما دم نزد. آن هم جنگلی مثل ناهار خوران که جزئی از شناسنامه مردم گرگان است. مردمی که فارغ از غنی و فقیر بودن اولین گزینه برای تفرج کردنشان را همین ناهار خوران انتخاب می کنند و علیرغم دیدن چهره رنجور و آسیب دیده این جنگل، در ایام فراغت دقایقی را زیر سایه درختانش جا خوش می کنند.

اما چرا تخریب؟! می خواهیم یاد و خاطره شهدا را با ساخت زیارتگاه ها و المان ها در ذهن نسل بعد که جنگ و شهید را ندیده ماندگار سازیم؟ همان نسلی که امروز سیبل بزرگترین تهاجمات فرهنگی و جنگ نرم دشمن است. تصور کنید چه پارادوکسی در ذهن آن نوجوان شهید ندیده نقش می بندد که با خود می گوید این شهیدان که برای آبادی این خاک رفتند چطور حاضر شده اند برایشان دانه دانه درخت را از ساقه قطع کنند و برای آنکه یادی از آنان در ذهن ها باقی بماند این موهبت خدادای را کنفیکون کنند؟

من نیز موافقم یاد آنهاییکه جان خود را برای آبادانی این خاک در طبق اخلاص گذاشته اند گرامی داشته شود، اما چرا تخریب جنگل و طبیعت بشود نمادی برای یادمان شهدا، به خدا اگر نیت همین است، نه فقط به یاد چند شهید گمنام بلکه به عدد کل شهدای شهر و استان در جنگلها درخت بکاریم. درختانی که با لمس هر کدام یاد شهیدی در دل زنده می شود. آن وقت است که نسل شهید ندیده بعد با خود خواهد گفت چه نازنین مرمانی بودند این شهیدان که از برکت خون سرخ شان خاک سبز گردیده.

فارغ از این مسائل بارها از دوستان و شبکه های سراسری تلویزیون شنیده و دیده ام که چه بسیاری از خانواده های شهدا و جانبازان هستند که از فقر مالی نیاز های اولیه زندگی شان لنگ میزند و برای خرید داروهایی که حیاتشان به آنها وابسته است چه سختی هایی که تحمل نمی کنند. آن وقت آدم اینها را بداند و میلیاردها تومان پول و سرمایه بیت المال را صرف کاری کند که نه خدا راضی به آن است نه بنده خدا، چه معنایی می تواند داشته باشد؟

بردار من، آخر چرا تخریب؟!!

 

 مرتبط با این موضوع:

وبلاگ دشت سپید(یک گرگانی خارج از کشور): ناهار خوران

افکار نیوز: چندجنگل‌های«ناهارخوران»تخریب میشود

گرین بلاگ: چندجنگل‌های«ناهارخوران»تخریب میشود

امام روح الله: 10هکتار از جنگل‌های «ناهارخوران» گرگان تخریب می‌شود!!!

گروه کوهنوردی آوا:چند هکتار از جنگل‌های «ناهارخوران» تخریب می‌شود

کوه نوردی و مطالعات فرهنگی (نارون) :10هکتار از جنگل‌های « ناهارخوران » تخریب می‌شود

گرگان نامه:باورتان می شود؟ اینجا ناهار خوران گرگان است.!!!

گرگان نامه: ناهار خوران گرگان را نابود نکنیم.

ساجد نیوز: درخواست عضو شواری شهر گرگان از ناطق نوری

گرگان نیوز:10 هکتار از جنگل‌های «ناهارخوران» تخریب می‌شود

بسته خبری ویژه قدس انلاین:خریب جنگل ناهارخوران توسط یک نهاد دولتی

 مرکز پژوهش های محیط زیست: ده هکتار از جنگل های ناهارخوران تخریب می شود

هدف آگاهی بخشیدن است: داد خواهیم این بیداد را

گ - مثل گرگان:ج مثل جنگل ن مثل ناهارخوران

یک شهروند:ناهار خوران

آوای گرگان : اول بافت تاریخی حالا طبیعت ناهارخوران!!!

دلنوشته های آقا بزرگ: نطنز!!

وقایع استرابادیه: صحبت از پژمردن یک برگ نیست ...

طبیعت امروز: ده هکتار از جنگل های ناهارخوران گرگان به موزه تبدیل می شود!!

گالیکش شهر زیبای طبیعت : ناهارخوران گرگان را نابود نکنیم

علی اکبر فرقانی:  ناهار خوران گرگان در حال نابود 

ارسال شده توسط امیررضا رضایان در ساعت ۳:٥٩ ‎ب.ظ | نظرات شما ()
مطالب اخیر انرژی هست، ولی کم است! انتخابات مجلس، . . باز دوباره وبلاگ . . باز دوباره وبلاگ . . نامه ای به شهردار و شورانشینان مصائب گرفتن یک وام چهار میلیونی! اینترنت؛ عصای دست یا بلای جان دکتر نقی مومنی به گرگان می آید واگذارتان کردیم به خدا! مراسم نکوداشت ایرج اعتصام و سیدابوالقاسم امیرلطیفی برگزار می‌شود
دوستان من گرگان نامه دوستداران محیط زیست استان گلستان انجمن وبلاگ نویسان گرگاندوست هفته نامه سلیم گاه نوشت های فروزان آصف گرگان ما موسسه خیریه محک نواندیشی حسین زمان نگاه نو سید محمد خاتمی گرگان رسانه نقطه سر خط من نیلوفرم فن آوری اطلاعات پیام نور گرگان امین مولودی خبرگزاری کار ایران عکاس گرگاندوست پیدا و پنهان تخریب زمین ابتکار سبز خانه روابط عمومی انجمن مهندسی نفت هدف آگاهی بخشیدن است دانلود هر چی زبان سبز بنیاد باران گلستان اسپورت گلستان نما وبلاگ ناهارخوران کمپین حمایتی از منطقه گردشگری هزارپیچ میثم پور اقدم شهر چنارها گرگان زمین روز شمار بالندگي سپهر ساموئل کابلی صدای سکوت(الهام) 90گرگان هورکانیه واتوره(شاعری از لرستان) سینا باقری گرگان امروز مهندسی نفت دشت سپید سفید مثل شب عکس و قلم حامد بارچیان مگم که بیایید کمی نفهمیم خاطرات من گلپر خانوم تاریکخانه انجمن خیریه بانوان گرگان شهر من . . .گرگان فیلم نوشته ها غزل پست مدرن دهکده تفریحی کوهمیان هیچ گرگان آنلاین WOLFS انجمن گرگانیها سیدباقر خرابه آقابزرگ(طنز) گرگان نیوز قهوه تلخ گرگان سلام سرگرمی، تفریحی، اطلاع رسانی فریاد بی صدا از دیار استراباد ست پنجم کانون ناشنوایان گلستان فیتزکارالدو آقای خاص من میتوانم مشاوره بند2 سبزه چنار تاکسی شهری پرانتزی هم برای من استارباد بهترین های گرگان کشکول رئیسی دیده بان محیط زیست ایران زندگی آبتنی در حوضچه اکنون است شهید علی اصغر درویشی بهترین های گرگان هیچگاه تنها نیستیم گرگان، چهار فصل، يك نگاه گنجینه من همیشه خبرنگار از کرانه های خلیج گرگان فرزند مونگشت نشین رحیم رسولی- طنز پرداز عبید شاکی خیلی دور خیلی نزدیک یک شهروند گالیکش، شهر زیبای طبیعت گالیکش شهر زیبای طبیعت دربنو پرتال زیگور طراح قالب