امیررضا رضایان
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ امیررضا رضایان
آرشیو وبلاگ
      هدف آگاهی بخشیدن است (غرغرهای سیاسی و اجتماعی به همراه متلک های متفرقه)
دوشنبه ۱٤ فروردین ۱۳٩۱

به این سر کچل قسم که مسافران نوروزی خاطره مسافرت خود در سال 1391 به گرگان  را تا سالیان متمادی فراموش نمی کنند و بعید هم نیست داستان سفرشان را سینه به سینه نقل کنند  و تجربه این سفر پیل افکن را به آیندگانشان متذکر شوند و تاکید موکدات کنند که حتی اگر وحی منزل هم آمد پای در این شهر درب و داغان ننهند.

این مسافران بنده خدا که در آمد یک ساله خود را اندک اندک جمع و بار و بندیل و اوقور و منقلشتان را سوار ماشینشان کرده اند، انتظار کار های متحیر العقول و سرویس های آنچنانی ندارند، به هر حال اینجا ایران است و فرقش با بلاد کفر در این است که آن جا برای معترضانشان توالت و حمام و سطل های زباله تفکیک شده فراهم می کنند تا اگر خواستند احیانا وال استریت را اشغال کنند به دردسر و دل پیچه نیفتند آن وقت ما اینجا هفت قرآن به میان معترض که نداریم اما برای رفاه مسافران نوروزی دسته بیل هم تحویلشان نمیدهیم و این بندگان خدا را بی سرپناه زیر باران و برف رها می کنیم. آن ها که ارتباطات و وابسته ای در یکی از ادارات دارند مسافرتشان زیر سقف مهمانسراهای اغلب رایگان و بی دردسر دولتی خاتمه می یابد اما دسته اکثریت که شامل من و امثال من می شود باید شب را تا صبح زیر چادر به صبح برسانیم، چادری که نه دستشویی دارد و نه حمام!! اگر هم باد و طوفان شود کاسه و کمچه ما را باد می برد به هر انجا که می خواهد.

حالا همه اینها به کنار اینها تقریبا در تمام شهرهای کشور با نوسان کمی یکسان است اما آنچه گرگان را زبانزد هر مسافری کرده، آسفالت خاص خیابان هایش است. یکی نیست به شهردار گرانمایه ما که اخیرا حاجی هم شده بگوید آخر پدر آمرزیده تو به جای آنکه کف خیابان را آسفالت کنی دهان ما را آسفالت کرده ای. ما که خود روز و شب را در این خیابان ها گز می کنیم به دلیل تعدد چاله چوله های شهر بعضا تک و توک از دست ما در میرود و خودمان و ماشین را می فرستد دست بوس جلو بندی سازِ نازنین. حالا فکر کن این مسافران بدبخت در این چند ساعت حضور خود در این شهر چه بلایی که به سر ماشینشان نیامده و چه دهنی که از ایشان آسفالت نشده.

هزار ماشالله هر روز هم بر تعداد چاله ها افزوده می شود. حالا جالب این است که قدیم ترها چاله های خیابان فقط قاتل جان ماشینها بودند اما به لطف شیرین کاری پرسنل خدومِ آسفالت کن شهرداری برخی از این چاله ها پا را از چاله فراتر گذاشته اند و بیشتر به نشست زمین می مانند و اگر آدم مواظب نباشد چه بسا تا مچ پا در این چاله ها بیفتند و کل البسه تنش منقش به طرح های کوبیسم گل و لای شود.

حال حضرت شهردار؛ ما که قطعا انتظار آنچه در بلاد کفر می گذرد از شما نداریم، حتی انتظار نداریم شما هم مثل مشهد و شیراز به زیبایی بصری شهر تلنگری بزنید، اما وجدانا این آسفالت خیابان ها را آنطور که شایسته و بایسته است تصحیح بفرما تا حداقل ما و ماشین ها بتوانیم روی زمین سفتِ خدا راه برویم.

پی نوشت: اگر خدا بخواهد پادکست این پست هم به زودی اماده خواهد شد، اگر خدا باز هم بخواهد چند عکس از آسفالت های قشنگ شهر می گیرم ضمیمه پست کذایی می کنم.

پی نوشت 2: البته لازم به تذکار نیست که به استناد اطلاعیه مبسوط انجمن وبلاگنویسان گرگاندوست، ساعت 17 روز چهارشنبه 16 فروردین در خانه قدیمی امیرلطیفی ها گرد هم می آییم. 

ارسال شده توسط امیررضا رضایان در ساعت ۸:۳۱ ‎ب.ظ | نظرات شما ()
مطالب اخیر انرژی هست، ولی کم است! انتخابات مجلس، . . باز دوباره وبلاگ . . باز دوباره وبلاگ . . نامه ای به شهردار و شورانشینان مصائب گرفتن یک وام چهار میلیونی! اینترنت؛ عصای دست یا بلای جان دکتر نقی مومنی به گرگان می آید واگذارتان کردیم به خدا! مراسم نکوداشت ایرج اعتصام و سیدابوالقاسم امیرلطیفی برگزار می‌شود
دوستان من گرگان نامه دوستداران محیط زیست استان گلستان انجمن وبلاگ نویسان گرگاندوست هفته نامه سلیم گاه نوشت های فروزان آصف گرگان ما موسسه خیریه محک نواندیشی حسین زمان نگاه نو سید محمد خاتمی گرگان رسانه نقطه سر خط من نیلوفرم فن آوری اطلاعات پیام نور گرگان امین مولودی خبرگزاری کار ایران عکاس گرگاندوست پیدا و پنهان تخریب زمین ابتکار سبز خانه روابط عمومی انجمن مهندسی نفت هدف آگاهی بخشیدن است دانلود هر چی زبان سبز بنیاد باران گلستان اسپورت گلستان نما وبلاگ ناهارخوران کمپین حمایتی از منطقه گردشگری هزارپیچ میثم پور اقدم شهر چنارها گرگان زمین روز شمار بالندگي سپهر ساموئل کابلی صدای سکوت(الهام) 90گرگان هورکانیه واتوره(شاعری از لرستان) سینا باقری گرگان امروز مهندسی نفت دشت سپید سفید مثل شب عکس و قلم حامد بارچیان مگم که بیایید کمی نفهمیم خاطرات من گلپر خانوم تاریکخانه انجمن خیریه بانوان گرگان شهر من . . .گرگان فیلم نوشته ها غزل پست مدرن دهکده تفریحی کوهمیان هیچ گرگان آنلاین WOLFS انجمن گرگانیها سیدباقر خرابه آقابزرگ(طنز) گرگان نیوز قهوه تلخ گرگان سلام سرگرمی، تفریحی، اطلاع رسانی فریاد بی صدا از دیار استراباد ست پنجم کانون ناشنوایان گلستان فیتزکارالدو آقای خاص من میتوانم مشاوره بند2 سبزه چنار تاکسی شهری پرانتزی هم برای من استارباد بهترین های گرگان کشکول رئیسی دیده بان محیط زیست ایران زندگی آبتنی در حوضچه اکنون است شهید علی اصغر درویشی بهترین های گرگان هیچگاه تنها نیستیم گرگان، چهار فصل، يك نگاه گنجینه من همیشه خبرنگار از کرانه های خلیج گرگان فرزند مونگشت نشین رحیم رسولی- طنز پرداز عبید شاکی خیلی دور خیلی نزدیک یک شهروند گالیکش، شهر زیبای طبیعت گالیکش شهر زیبای طبیعت دربنو پرتال زیگور طراح قالب